fbpx

Вийшов третій роман Остапа Українця з його "станіславського циклу"

Культура 19:15, 05.05, 2021

Серед нових прозових книжок, презентацію яких анонсували на Книжковому арсеналі -2021, – новий роман франківського письменника Остапа Українця “Дискордія”.

Остап Українець продовжує занурюватися в історичний матеріал старого Станіславова, дістаючи звідти призабуті цікавинки. Його новий роман «Дискордія» розповідає про Весну народів, революційні роки середини ХІХ століття.

За сюжетом головний герой Іґнацій Камінський потрапляє до віденської в’язниці, де переживає жахливий відчай. Але по виході з неї стрімко забуває свої переживання і стає блискучим революціонером із характерним романтичним флером. Його романтизму вистачає не тільки на таємні революційні організації, а й на красиві жести в бік дами (із даруванням томиків Шіллера включно). 

Це історичний роман про непрописаний в українській літературі період революційних потуг на підавстрійській частині України. У книзі є немало соковитих епізодів, з яких могли собі вийти повноцінні оповідання. Наприклад, метушня й рефлексії одного з героїв над забороненим невідцензурованим альманахом «Зоря», який замість скарбів думки й слова містив третьосортні літературні спроби. Або ж факт того, що після нового шлюбу жінка втрачала відповідальність за свої борги чи повістку до суду. Панна буквально зникала для закону під своїм старим прізвищем і могла заново народитись на світ. 

За смакуванням історичних фактів, стилізованою мовою і декораціями середини ХІХ століття стає зрозуміло, що на першому місці тут стоїть історія, не психологія героїв. Власне, манера написання книжки робить її цікавою стилізацією під історичні романи ХІХ століття. Здається, що автор заповнює прогалину на літературній мапі минулого. І це йому чудово вдається, пише Читомо.

У Франківську автор презентує свій новий роман наживо вже 8 травня. Початок презентації о 16.00 у “Підземному Переході Ваґабундо”.

Нагадаємо, Остап Українець писати прозу почав у 2016 році, а за рік уже закінчив свій перший великий текст — історичний роман про Станіславів  «Малхут». Серед перекладених Остапом Українцем творів — поема Т. С. Еліота «Безплідна земля», низка романів Г. Ф. Лавкрафта, книги Е. Гантер та Н. Стівенсона.

У 2018 році вийшов другий роман автора “Транс”, тоді ж Остап Українець повернувся до теми, розпочатої в романі “Малхут”, і 2019-го з’явився третій роман “Канцелярія хрестових походів”. “Дискордія” – третій роман автора зі станіславського циклу, але його сміливо можна читати як самостійний твір. 

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: