fbpx

Папір і метал: у Франківську відкрили виставку оригінальної графіки

Культура 17:51, 27.06, 2019

В Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відбулося відкриття виставки молодої львівської художниці Уляни Кульчицької «Покоління. Теорія».

Авторка представила серію із 21 графічної роботи, які виконані комбінованою технікою друку як на папері, так і на металевих листах.

Поштовхом до створення такої графіки стала участь художниці у польсько-українському пленері. Саме там Уляна Кульчицька розпочала роботу із складною технікою ручного друку і знайшла цікаву для себе ідею – використовувати власний родинний фотоархів як обєкт дослідження та творчої інтерпретації.

В основу композицій лягли вишукані фактурні плями у поєднанні із елементами зображень старих сімейних світлин художниці. Цю серію авторка вважає доволі інтимною, адже показує глядачам образи на основі особистих емоцій, із відчуттям зміни поколінь, їх відмінностей, взаємодії та взаємовпливу. 

“Абстрактні, згруповані на папері комбінації як придуманий, заледве чіткий образ уявлень про попередні покоління. Вони – далека родина. Ми їх не пам’ятаємо. Не знаємо їх. Чи то через обмежений час людини й безкомпромісну смерть, чи то через іронії долі ми загубили із ними контакт. Але є щось, що не дозволяє втрачати відчуття рідності. Те, що постійно підживлює киснем нашу кров, яка, зрештою, і є спільним знаменником усіх поколінь. Фото, різні розповіді й історії, одяг та інші побутові речі є таким потрібним киснем. Завдяки цьому ми дозволяємо собі припускати | фантазувати, якими були наші далекі родичі, які характери у них були. І що від них вязли ми”, – йдеться в анотації до виставки.

Зі слів куратора виставки Василя Стефанишина, з подібною технікою і стилістикою івано-франківські глядачі знайомляться вперше. Для галереї ЦСМ професійний рівень митців, їх здатність до пошуків глибоких образів, створення якісного і нового мистецького продукту є надзвичайно важливим фактором. Роботи Уляни Кульчицької прекрасно підходять до камерного простору галереї і творять особливу атмосферу.

Експозиція триватиме впродовж трьoх тижнів у виставковій залі на Марійки Підгірянки, 23.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: