fbpx

Православні та греко-католики відзначають Стрітення Господнє. Традиції і заборони

Культура 08:18, 15.02, 2020

Стрітення Господнє відзначають 15 лютого. Свято пов’язане з принесенням в Єрусалимський храм немовляти Ісуса.

Сталося це через 40 днів після Різдва. Стрітення відносять до дванадцяти свят, пише НВ.

Стрітення Господнє: історія свята

Стрітення (або зустріч) відбулося в храмі Єрусалима. Там маленького Ісуса зустрів старець Симеон для виконання обряду посвячення. Марія, яка разом з Іосифом принесла Ісуса, віддала як жертвопринесення горлиць. Це було ознакою бідності сім’ї, оскільки заможні люди повинні були приносити ягнят.

Згідно з Євангілієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Після цього Симеона прийнято вважати одним зі свідків Божественного походження немовляти. Духовне значення свята Стрітення означає наступ Нового світу. Православні відзначають свято 15 лютого, католики – на 13 днів раніше, 2 лютого.

Стрітення: традиції свята

У свято Стрітення Господнього в храмах проводяться богослужіння. Християни в цей день освячують церковні свічки. Вважається, що такі свічки захищають будинок від блискавки й грому.

Також на Стрітення освячують воду, яка має цілющі властивості. Стрітенською водою можна натерти хворе місце – вона допоможе.

Багато людей в цей день влаштовують святкові обіди, звуть на них членів сім’ї для спільної молитви. На Стрітення радять прощати образи і проявляти до оточуючих максимальну увагу, розуміння і тепло.

Стрітення: що не можна робити

Заборони в цей день схожі з іншими релігійними святами. Так, на Стрітення не рекомендується виконувати важку фізичну працю, лихословити, сваритися. Вважається, що це може спричинити негативні наслідки в майбутньому. Заборонені далека дорога, прибирання в будинку, гроші на кухонних столах.

Прикмети на Стрітення Господнє

У народі кажуть, що на це свято зустрічаються зима і весна. Зима відправляється туди, де була весна, а весна – туди, де була зима. По дорозі вони зустрічаються і сперечаються між собою.

Хто перемагає в суперечці, той залишиться на цих землях хазяйнувати якийсь час. За повір’ям, якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро прийде тепло. Якщо ввечері похолодає, то зима на деякий час затримається. Інші прикмети:

  • На Стрітення тепло і сонячно – чекайте теплу весну.
  • Якщо на Стрітення падає сніг – весна буде пізньою і холодною.
  • На Стрітення капає вода з даху – зима ще довго протримається.
  • Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: