fbpx

Прем'єра: виставу за Лесею Українкою у Франківському драмтеатрі зіграють у новому просторі

Культура 15:38, 25.11, 2022

У п’ятницю, 25 листопада, в Івано-Франківському драмтеатрі анонсували прем’єру вистави Ростислава Держипільського за творами Лесі Українки.

Нагадаємо, Франківський драмтеатр оприлюднив афішу на грудень

Виставу зіграють на новому сценічному майданчику – на «сцені-межі», пише Репортер.

Прем'єра: виставу за Лесею Українкою у Франківському драмтеатрі зіграють у новому просторі 1

Жанр вистави «Лісова пісня на полі крові» визначено як «метаморфози душі». Глядачі та актори сидітимуть за одним столом немов у катакомбах. Саме така атмосфера, каже режисер, відповідає нашому сьогоденню.

“Цей твір – про величезну любов, велику зраду та велику покуту, – розповів Ростислав Держипільський. – Леся Українка – геніальна. Тому я прокайфував весь процес створення «Лісової пісні на полі крові». Та цілісна картина в нас викристалізувалась тільки зараз. Це буде дуже крута і якісна вистава. Це театр, який народжується тут і зараз”.

Для створення афіші використали картину литовської художниці Патріції Йуркшайтіте, яка перегукується з новим простором.

“Збудувавши новий простір і перемішавши всі тексти, ми відкриваємо себе справжніх, ми відкриваємо нові смисли текстів Лесі Українки”, – говорить Наталія Половинка, яка зіграє одну із Мавок.

Власне Мавку, окрім Наталі Половинки, гратимуть також Надія Левченко та Інна Бевза. Лукаша зіграє Олег ПанасІрма Вітовська буде матір’ю Лукаша.

“В Івано-Франківську є дуже багато переселенців, які свого часу були позбавлені українського культурного фонду, – каже Ірма Вітовська. – Все, що вони бачили, – це телебачення, в якому було 80% російськомовного контенту. Зараз ці люди потребують цього духовного хліба. І вони приходять в театр саме за цим”.

Також у виставу залучені: Олексій Гнатковський, який гратиме дядька Лева та прочанина, Лілія Абрам’юк (Килина), Любомир Валівоць (перелесник) та Іван Бліндар (Юда).

Художниця-постановниця – Юлія Заулична. Прем’єра вистави відбудеться 26 листопада.

КУРС писав: у листопаді Франківський драмтеатр дасть виставу за Лесею Українкою

Прем'єра: виставу за Лесею Українкою у Франківському драмтеатрі зіграють у новому просторі 2

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: