fbpx

Краєзнавці, музиканти, письменники: хто отримав обласну стипендію в галузі культури і мистецтва

Культура 20:09, 16.01, 2020

Сьогодні за участі заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва та першого заступника голови облради Василя Гладія відбулося засідання комісії з призначення щорічної стипендії голови облдержадміністрації та голови обласної ради в галузі культури і мистецтва.

Начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак поінформував присутніх, що цьогоріч розмір стипендії збільшено до 180 тисяч гривень. Суму рівноцінно розділять всім стипендіатам. Минулого року на виплату стипендії з осбласного бюджету спрямували 150 тисяч.

У ході обговорення досягнень у сфері культури та мистецтва Прикарпаття й запропонованих на отримання стипендії кандидатур комісія затвердила 23 стипендіати. В ОДА повідомили, що це знані й талановиті актори, музейники та театрали, які є непересічними особистостями, котрих знають не лише на теренах Івано-Франківщини, а й за її межами.

Стипендію отримали:

за поданням Обласної спілки краєзнавців – Богдан Гаврилів, історик, доцент ПНУ;

відділу культури Коломийської РДА – Михайло Гринюк, керівник та диригент народної аматорської чоловічої хорової капели медичних працівників «Жайвір»;

обласної обранізації Спілки письменників – Надія Дичка, Богдан Радиш, Василь Рябий, Орися Якневич, письменники;

театру фольклору, народних свят і видовищ – Володимир Зварун, засновник та диригент чоловічої капели “Червона Калина”;

відділу культури Долинської РДА – Василь Стецик, музикант, композитор, почесний громадянин Долини;

обласної організації Товариства охорони пам’яток історії та культури – Василь Романюк, краєзнавець, секретар Івано-Франківської міської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури;

відділу культури Снятинської РДА – Василь Міщенко, учитель музичного виховання, художній керівник при сільському Будинку культури в селі Балинці, учасник “Голосу Країни”;

за поданням управління культури, національностей та релігій виконавчого комітету Калуської міськради – Танасій Малиш, музикант, заслужений працівник культури;

Івано-Франківського музучилища ім. Січинського – Марія Стахмич, музикантка, концертмейстер;

обласної Спілки майстрів народного мистецтва України – Ольга Писарчук, вишивальниця, заслужена майстриня України; Іван Ткачик, майстер по дереву; Дмитро Сивак, майстер художньої обробки дерева, іконопису та малярства;

Івано-Франківської обласної філармонії – Ярослав Бибик, художній керівник ансамблю народної музики “Бревіс”;

Івано-Франківського національного драмтеатру – Тереза Перета, акторка, народна артистка України;

відділу культури Вигодської селищної ради – Богдан Мельник, режисер Вигодського театру;

виконкому Коломийської міськради – Дарія Демків, керівниця ансамблю танцю “Покуття”;

 Коломийського драмтеатру ім. Озаркевича – Люся Якубовська, начальниця костюмерного цеху;

Національного музею Гуцульщини і Покуття – Кратюк Ольга, вчена секретарка, ексдиректорка музею; Романна Баран, заввідділом кераміки музею; Ольга Антохій, зберігач фонду писанок.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: