fbpx

Щоби ложка стояла: на Фестивалі борщу у Кричці представили 12 варіантів страви

Культура 16:49, 05.05, 2021

У прикарпатському селі Кричка учора провели перший Фестиваль борщу. 11 господинь та один ґазда з’їхалися із Солотвинської громади, щоб дізнатися, чий борщ найсмачніший.

Перед будинком культури у Кричці розклали польову кухню. Тут у казанах на свіжому повітрі і готували борщ. На сцені кожна господиня та господар отримали фартушок та ложку – і рушили куховарити.

Щоби ложка стояла: на Фестивалі борщу у Кричці представили 12 варіантів страви 1

“Ложка в борщі має стояти!” – примовляв кухар Іван з Солотвина. І вона у нього стояла. На Фестивалі борщу, який проходив в Кричці, що на Богородчанщині, було щонайменше 12 різновидів борщу, адже стільки сіл належить до Солотвинської ОТГ, і всюди його варять по-різному”, – поділився враженнями і фото в мережі франківець Ігор Роп’яник.

У самій Кричці смакують борщ без картоплі та квасолі, каже господиня Наталія Князевич: “Хтось дає квасолю, а ми даємо перловку. І я знаю, мені дуже смачний. І хто пробує, каже, що смачний. Та й наш борщ смачний, бо додаємо таке зілля як “чибрик” (чабрець, – кор.), яке росте в нас на городі”.

Щоби ложка стояла: на Фестивалі борщу у Кричці представили 12 варіантів страви 2

Марія Квич з Порогів каже, що до борщу неодмінно треба кидати буряк цілим: “Закладаю цілий буряк варити у бульйоні. Мені видається, що він більше насичений і колір більш червоний”.

А от рецепт давнього бойківського борщу з реберцями, сушеними грибочками та чорносливом із мальовничого села Богрівка привезла Ксенія Данилюк. Її навчила варити борщ бабуся, а ту – її бабуся. Таку традицію передають з покоління в покоління, розповідає Суспільне.Карпати.

Щоби ложка стояла: на Фестивалі борщу у Кричці представили 12 варіантів страви 3

“Ми є бойківський край, і завжди бойки займалися скотарством, мисливством, і борщик був із м’ясом. І коли різали свиню, то в таку ділетку засолювали реберця. Ну і вже на тих реберцях протягом певного часу варили борщик”, – каже господиня.

Єдиний ґазда на фестивалі – Іван Яцейко із селища Солотвино. Для цього привіз казанок із захистом від вітру. Каже, секрет доброго борщу — у смачних ребрах і гарному настрої.

Щоби ложка стояла: на Фестивалі борщу у Кричці представили 12 варіантів страви 4

Не тільки готували борщ, але й співали про нього. На фестиваль з’їхалося до десятка колективів, які водили гаївки, танцювали аркан, а малеча дефілювала з великодніми кошиками.

Щоби ложка стояла: на Фестивалі борщу у Кричці представили 12 варіантів страви 5

Фото – Ігор Роп’яник

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: