fbpx

Свідчення: вийшла книга спогадів про долі депортованих прикарпатців

Культура 15:56, 16.09, 2020

У бібліотеці Брошнів-Осадського народного дому презентували книгу місцевого автора Ярослава Павляка «Депортації як інструмент імперської московської політики в Україні».

Захід приурочили до Дня пам’яті примусового виселення українців, який в Україні вшановують кожної другої неділі вересня.

У книзі зібрані розповіді переселенців, їхніх рідних та близьких людей. Видання надрукували за кошти місцевого бюджету ОТГ. Про це на своїй сторінці в мережі розповів голова ОТГ Назарій Іванів, інформують “Вікна”.

Народження цієї книги, створеної на основі реальних свідчень, це надзвичайно важлива подія не тільки для нашого краю, але й для всієї України, вважають видавці. Національна пам’ять — це імунітет народу.

“Про поневіряння і переслідування депортованих українців мені доводилось чути із вуст найрідніших людей. Я бачив у їхніх очах пережитий біль, але там не було розпачу і зневіри, адже патріотичний дух сильніший за тяжкі випробування. Саме це і допомогло їм вижити, вистояти та повернутися на рідну землю, щоб ми знали правду і берегли пам’ять про депортованих, переслідуваних та закатованих патріотів, борців за незалежність”, — вважає Назарій Іванів.

Головний рецензент книги — депутат обласної ради, професор, координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович наголосив:

«У ній зібрано як спогади вивезених, так і описано шлях до створення музею, присвяченого депортованим. Дуже добре, що автор наголосив на тому, що депортації є традиційним методом репресій у російській традиції і здавна застосовувалися щодо українців».

Ярослав Павляк розповів, що саме робота над створенням музею надихнула його до написання книги. Він наголосив: ми не маємо права забути тих трагічних сторінок нашої історії.

На презентації виступили родичі тих, хто побував у пересильному пункті у Брошнів-Осаді, зі сльозами на очах та тремтінням у голосі люди згадували розповіді своїх рідних.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: