fbpx

"Таємниці Діброви": франківцям презентували книжку про найбільшу кам'яницю Станіславова

Культура 20:12, 23.01, 2020

Сьогодні у книгарні видавництва «Лілея НВ» презентували книгу “Таємниці Діброви”. Вона вийшла у серії «Моє місто», автор – франківський краєзнавець Іван Бондарев.

«Над цією книжкою працював доволі довго, – говорить Іван Бондарев. – Використовував різні джерела, креслення, газети. Збирав усю інформацію, яка тільки є. Брав історії наших різних істориків, льотчиків».

За словами Бондарева, писати книжку він почав, коли закінчив військову кафедру ІФНТУНГ та пішов служити саме в частину, яка знаходилась за адресою Чорновола, 119 а. Вже пізніше дізнався, що колись на цьому місці була в’язниця, з якою пов’язано багато міфів та історій, пише «Репортер».

В описі до книжки йдеться:

«Це книжка про найбільшу споруду міста часів Австро-Угорської імперії. А ще про потужну в’язницю, з якої неможливо було втекти (теоретично). А ще про концтабір, який більше нагадував санаторій. Також тут ідеться про відважних льотчиків і не менш відважних авіатехніків. Усе це об’єднує одна адреса – Чорновола, 119 а».

Востаннє тюрма «Діброва», що на Чорновола, 119 а, була, власне, в’язницею під час війни. Німці влаштували там табір для голландських полонених. У 1944 році голландців евакуювали, й важко сказати, хто господарював у «Діброві» потім.

А нова сторінка в її історії почалась у 1945, коли там отаборилися військові авіатори.

Наклад книжки 500 примірників.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: