fbpx

У франківському "Ваґабундо" відкрили виставку цифрової графіки

Культура 15:05, 04.09, 2019

У "Підземному Переході Ваґабундо" вчора відкрилася експозиція Ярослава Дідуха "Абстрактність реальності".

Дебютна виставка Ярослава Дідуха у “Підземному Переході Ваґабундо» відкрита за сприяння ГО «Ініціатива ЦСМ».

Автор, Ярослав Дідух, архітектор з фахом. Зараз пенсіонер. В 1985 перейшов на держслужбу, яку завершив у 2017. В студентські роки скоріше поет, аніж архітектор. Дебютував у 1978 році в колективній збірці молодих поетів, що була видана у львівському «Каменярі». Коли друкувався в періодиці, тоді ж почав створювати ілюстрації до своїх віршів. Працював у графіці олівцем, тушшю, його стиль «автоматичне письмо», або як тепер називають – нейрографіка. Малював здебільшого «в стіл». Пізніше були експерименти з аквареллю, темперою, гуашшю.

В 2017 році розпочав творення художніх робіт цифрової графіки за авторською технікою. Художник каже, що планшет з відповідним програмним забезпеченням спровокував до створення перших робіт.

Автор працює у цифровому світі, а потім переносить графіку на полотно.

Зацікавлення історією сучасного мистецтва, подорожі Європою, відвідини музеїв, галерей підштовхнули до бажання показати власну творчість ширшому загалу – організації виставки. Почав в Івано-Франківську.

Автор відео: Тарас Майстришин

Ярослав Дідух "Абстрактність реальності"

Ярослав Дідух"Абстрактність реальності"відкриття виставки: 3 вересня о 18.30Народився 4.12.1956 в с. Любківці Снятинського району, І-Ф. обл. Навчався у Львівському сільськогосподарському інституті, здобув фах архітектора. З 1979 працював архітектором. В 1985 перейшов на держслужбу, яку завершив у 2017. З того часу – пенсіонер.В студентські роки скоріше поет, аніж архітектор. Дебютував у 1978 році в колективній збірці молодих поетів, що була видана видавництвом «Каменяр», Львів. Друкувався в періодиці, тоді ж почав створювати ілюстрації до своїх віршів. Авторська графіка олівцем, тушшю радше нагадувала «автоматичне письмо», або як тепер називають – нейрографіка, малювалася здебільшого «в стіл». Пізніше були експерименти з аквареллю, темперою, гуашшю. В 2017 році розпочав, розробивши власні методи, творення художніх робіт цифрової графіки. В студентські роки скоріше поет, аніж архітектор. Дебютував у 1978 році в колективній збірці молодих поетів, що була видана видавництвом «Каменяр», Львів. Друкувався в періодиці, тоді ж почав створювати ілюстрації до своїх віршів. Авторська графіка олівцем, тушшю радше нагадувала «автоматичне письмо», або як тепер називають – нейрографіка, малювалася здебільшого «в стіл». Пізніше були експерименти з аквареллю, темперою, гуашшю. А у 2017 році за збігом різноманітних обставин – вільний час, доступ до потрібної інформації в інтернеті, якісний планшет з відповідним програмним забезпеченням спровокували до створення великої кількості робіт цифрової графіки. Що також пояснюється простотою використання новітніх технологій. Зацікавлення історією сучасного мистецтва, подорожі Європою, відвідини музеїв, галерей підштовхнули до бажання показу власної творчості ширшому загалу – організації виставки. Для початку в Івано-Франківську.Автор відео: Тарас Майстришин

Опубліковано Підземний Перехід Ваґабундо Вівторок, 3 вересня 2019 р.
У франківському "Ваґабундо" відкрили виставку цифрової графіки 1
У франківському "Ваґабундо" відкрили виставку цифрової графіки 3

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: