fbpx

У Франківську Ірена Карпа розповіла про "Добрі новини з Аральського моря"

Культура 16:38, 31.07, 2019

У франківському «Підземному Переході Ваґабундо» відома письменниця, музикантка, дипломатка Ірена Карпа презентувала свій новий роман «Добрі новини з Аральського моря».

Книжки скупили ще до початку зустрічі. Презентацію разом із Юрієм Андруховичем Ірена Карпа провела у властивій собі гострій та іронічній манері. 

Видання Sotka.life виокремило п’ять причин почитати новий роман. 

Зокрема, перша причина – познайомитися з чотирма крутими українками і впізнати себе. Cвоїх героїнь Ірена Карпа придумала як збірні образи українських емігранток, але дві із них виявилися реальними.

Про кожну зі своїх героїнь Карпа консультувалася у психоаналітика. «Не так для себе, як для них», – пояснює авторка. Виписуючи чотири типи українських жінок, вона мусила знати, що вони є органічними і «справжніми».

Письменниця каже, що не просто так привела всіх своїх жінок до Парижа. Показувала зріз сучасного суспільства очима українських емігрантів. Показувала, як насправді ті живуть і виживають і готові боротися за те, щоби не втратити себе.

Робоча назва роману французькою, а книга має вийти у перекладі також і для французів, звучить як «фіделєст». Це ненормативне словечко у Парижі та на всьому французькому просторі позначає таких собі дівчаток зі Сходу, легких у поводженні, мисливиць за чоловіками і їхніми грошима, інтернет-наречених та заробітчанок у «папіків» – жінок нижчого сорту для француженок. Карпа каже, що українськими типажами прагнула розбити цей стереотип і вийти за межі цього означення. За її словами, таких крутих українок, як її героїні, французи, може, і не готові бачити поряд зі собою.

Причина друга – посмакувати мову, стиль і «правду життя». «Ніякої цензури», – каже авторка. І додає, що її героїні, як і вона сама, в романі говорять звичайною мовою з усіма її виявами. «Ну, не будеш же ти в житті, коли цегла впала на ногу, кричати: «Ой, леле! Ой матінко! Що ж це таке робиться!» – сміється авторка. Каже, що у своїх текстах принципово зберігає позицію «за правду життя». А правда ще й у тому, що вона сама лається – лається багато і смачно, бо любить використовувати міцні словечка до речі. Вони, на її думку, добре передають емоції та атмосферу. «От і Супрун писала, що лаятися корисно, якщо лайка скерована не на людину, а на ситуацію», – аргументує письменниця.

«Книга містить ненормативну лексику та сцени сексуального характеру. Рекомендовано для читачів віком 18+», – попереджають на обкладинці роману.

Причина третя – побувати в Парижі. Авторка презентує свій роман ще й як «класну екскурсію по Парижу». В тексті є багато прикладних подробиць, які придадуться, коли побувати на місці. Де їсти, що і де випивати, що побачити з цінного і важливого, але не розкручено-туристичного, де тусується «золота молодь», куди ходять знаменитості, де зустрічаються емігранти тощо.

Причина четверта – усвідомити, що треба «рубати хвости», аби відростити крила. Ірена Карпа кілька разів наголошувала, що в її тексті закорінена актуальна ідея. «Ти не можеш почати нове життя, поки за тобою волочаться хвостами обірвані крила минулого досвіду», – дохідливо сформулювала для франківців на презентації авторка.

Причина п’ята – повечеряти з Іреною Карпою.

Книжка дуже кінематографічна, вважає письменниця. Смішне і сумне в тексті перемішане і сплетене так, що з суміші можна було би зробити добрий серіал. Український, альтернативний отому «Секс і місто». Виходячи з цього, Ірена Карпа пропонує читати і фоткати – долучатися до візуалізації, робити знимки, на які надихне чи спровокує текст.

Фотографії з тегом назви книги кидайте в Інстаграм, з них Ірена вибере найбільш атмосферні, і серед їхніх авторів розіграють вечерю.

Більше читайте на Sotka.life.

У Франківську Ірена Карпа розповіла про "Добрі новини з Аральського моря" 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: