fbpx

У Косові стартує "Інтерактивний музей", присвячений гуцульській кераміці

Культура 11:11, 02.09, 2020

Інтерактивна експозиція з сучасним обладнанням та ігровими модулями знайомитиме відвідувачів з історією Косівської мальованої кераміки у тамтешньому музеї.

Атракцію створять в одній із зал Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.

Реалізація задуму музейників стала можливою завдяки підтримці Косівської міської ради, яка у партнерстві з Музеєм подала проєкт на щорічний Конкурс ініціатив Карпатських громад Асоціації органів місцевого самоврядування ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” .

Конкурсна програма фінансується з обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Проєкт косівчан став одним із 39 переможців, а загалом на конкурс було подано 176 заявок.

Новітня експозиція передбачає замість пасивного слухання екскурсовода та споглядання активну взаємодію з експонатами. Гості музею зможуть взаємодіяти з елементами експозиції: досліджувати, торкатися руками, переглядати відео, зазирати у шухляди та скриньки, виконувати різні ігрові завдання, квести.

Крім цього, зала буде облаштована дизайнерськими вітринами для унікальних керамічних артефактів з музейної збірки. Оригінальні вироби Олекси Бахматюка, Павлини Цвілик та інших корифеїв косівської кераміки експонуватимуться поряд з історичними світлинами, інфографікою та цікавими текстами.

Ще однією інновацією експозиції стане її доступність для незрячих. Уперше в Україні постійно діюча виставка кераміки буде частково адаптована для цієї аудиторії.

Головна ідея проєкту – створення у Музеї сучасного інтерактивного простору для ефективної популяризації косівської кераміки як важливої історико-культурної спадщини Гуцульщини. Організатори переконані, що ініціатива стане додатковим поштовхом для розвитку унікального ремесла та сприятиме збільшенню потоку туристів до Косова та району.

У Косові стартує "Інтерактивний музей", присвячений гуцульській кераміці 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: