fbpx

У мережу виклали музичний альбом Жадана з голосами українських класиків

Культура 15:14, 06.11, 2021

У вільному доступі з’явився музичний альбом «Фокстроти», де можна почути голоси українських поетів-класиків.

Як повідомляє chytomo.com, він доступний на youtube.com Мистецького арсеналу.

Музичний альбом «Фокстроти: Жадан/Гуржи» − експериментальний проєкт Літературної Лабораторії в межах проєкту про український футуризм «Футуромарення».

До альбому увійшли 10 треків та анімація. У ньому використали тексти та фонограми записів Миколи Бажана, Михайля Семенка, Гео Шкурупія, Павла Тичини, Олекси Влизька, Філіппо Томмазо Марінетті, Володимира Сосюри, Раїси Троянкер, Наталі Ужвій, Леоніда Первомайського, Сергія Жадана та інших.

«Ми іноді дивовижно не помічаємо, наскільки поезія, яку називають класичною, хрестоматійною, насправді є сучасною і живою. У нас були великі поети, вони писали пластичні й музичні тексти, які хочеться співати й декламувати. Чим ми, власне, й займаємось», − пояснив Сергій Жадан.

«Як мала б звучати українська популярна музика, якби до створення її долучилися поети, що жили сто років тому? Чи надихнули б Тичину сучасні дискотечні груви? Що було б, якби Серж Генсбург народився не у Парижі, а у Харкові, де колись жив його батько, і якби він записував еротик-поп на вірші Раїси Троянкер? А як би звучав реггей Лі Скретч Перрі на текст Володимира Сосюри? Наші «Фокстроти» — спроба відповісти на всі ці питання», − прокоментував музикант,  учасник проєкту Юрій Гуржи.

До записів треків долучились: вокалістки Марічка Літинська, Діана Марцинковська, Любов Якимчук, саксофоніст Євген Манко, дитячий хор імені Михайля Семенка. Дизайн колажів Гриці Ерде, анімація − Євгена Арлова.

«Якщо раніше зі старих поетів сміялися (Я єсть народ, якого правди сила, Цю жінку я любив, вона просила), то тепер їхні найкращі вірші стають острівцями ностальгії в океані іронії. «Пробитися в радіоефір смерті» можна, влаштувавши дискотеку з ними разом. «Фокстроти» — це диско для широкого кола небайдужих, для нас із вами, для студентів, діячів культури, вчителів та школярів», − вважає кураторка проєкту Оксана Щур.

Музично-літературний проєкт «Фокстроти» реалізували у межах виставкового проєкту Мистецького арсеналу «Футуромарення», який представляє український футуризм як мультидисциплінарне мистецьке явище. Проєкт реалізовують за підтримки Українського культурного фонду.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: