fbpx

У Прикарпатському університеті презентували колекцію "Кобзарів"

Культура 19:42, 09.11, 2022

У День української писемності та мови й день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця в Прикарпатському університеті відбулася презентація унікальної приватної колекції “Кобзарів”. Її представив викладачам та студентам ПНУ колекціонер, відомий громадський діяч, депутат Івано-Франківської обласної ради Роман Ткач, повідомляють на сайті ПНУ. 

Як зазначив власник колекції, це перша така презентація для академічної спільноти.

“У теперішні часи, як на мене, говорити про Шевченка, про його “Кобзарі” дуже актуально. У цій війні, окрім танків та автоматів, нас тримає дух Тараса, дух українства, дух цієї землі. “Кобзарів” у моїй колекції є близько трьохсот, частину з яких я називаю військові “Кобзарі”, бо вони видавалися у різні часи під час світових війн”, – зазначив Роман Ткач.

Під час презентації власник колекції розповів про те, як вона створювалася, та продемонстрував деякі зі збірок. Найбільш дорогоцінна – прижиттєве видання “Кобзаря” 1860 року. За словами Романа Ткача, світ “Кобзаря” – унікальний, захопливий, але й трагічний, так само, як доля Шевченка. Також Роман Ткач зауважив, що “Кобзар” Шевченка рецензувався усіма режимами. Як приклад він показав збірку “Кобзар” 1950 року видання, в яку з певних причин не ввійшли ще 17 творів Шевченка, а весь текст в книжці нерозбірливий, щоб не можна було взагалі прочитати. Також Роман Ткач показав учасникам зустрічі портрет Тараса Шевченка, який був невідомий до 90-х років.

Роман Ткач передав ректору університету Ігореві Цепенді у фонд Наукової бібліотеки ПНУ нове повне видання “Кобзаря” Тараса Шевченка, в оформленні якого використано малюнки видатного українського художника Амвросія Ждахи.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: