fbpx

Українка виграла премію Європейської спільноти наукової фантастики

Культура 20:55, 27.08, 2019

Світлана Тараторіна отримала The Chrysalis Awards від Європейської спільноти наукової фантастики.

Про це повідомляє Читомо з посиланням на сайт спільноти.

«Для мене, як для фанатки жанру та авторки, це вкрай важлива нагорода. Це відзнака фендому. Свого часу «найкращий дебют» отримав поляк Роберт Вегнер чи фін Хану Раянаємі, вже добре знані й широко перекладені в Європі та англо-американському світі. Моя мрія привезти колись Єврокон до України. Такі події не тільки підвищують статус жанру, привертають до нього увагу, а й сприяють контактам з фанатами та авторами з інших країн», – розповідає Світлана Тараторіна.

Світала Тараторіна журналістка, переможниця конкурсів фантастичних оповідань від літературного об’єднання «Зоряна фортеця» і макабричних оповідань від журналу «Стос». У 2018 році її дебютний роман «Лазарус» вийшов у видавництві «КМ-букс».

Європейська асоціація наукової фантастики (The European Science Fiction Society) це міжнародна організація, яка популяризує наукову фантастику в Європі та європейську наукову фантастику в усьому світі. Спільнота присуджує The Chrysalis Awards письменникам, які опублікували свою першу книжку не більш ніж 3 роки тому і які живуть в європейській країні.

Асоціація кожного року проводить конвент фантастів з Європи. Кожного року це нове місто. Кожну країну представляє національна делегація. На конвенті національні делегації голосують за місто наступного конвенту. Також на Євроконвенті вручаються і премії.

«Номінантів на різні премії висувають всі національні делегації. Найпрестижніша нагорода в номінації «Найкращий автор». Цього року її отримав Чарльз Стросс. Україна пропонувала письменницю Яну Дубинянську. Дебютних премій кілька, цього року їх отримали початківці з 9 країн», – говорить письменник-фантаст Сергій Пальцун.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: