fbpx

Український фільм "Стоп-Земля" про підлітків отримав "Кришталевого ведмедя" Берлінале

Культура 20:58, 29.05, 2021

Фільм відзначили як найкращий повнометражний фільм у категорії “Generation 14plus”.

За словами членів журі, у стрічці “переконливо висвітлено найрізноманітніші важливі теми, які близькі молодим людям. Платонічне кохання, квір, солідарність і психологічний стрес підсилюють ефект фільму як справжньої історії дорослішання”.

“Стоп-Земля” – перший ігровий фільм Катерини Горностай для широкої глядацької аудиторії підлітків і дорослих, які прагнуть їх зрозуміти. Ролі у стрічці виконали непрофесійні актори-підлітки, із якими режисерка працювала у творчій лабораторії восени 2019 року.

Сама Катерина в інтерв’ю dw.com каже, що “Стоп-Земля” – це “комплімент поколінню, яке піддається критиці з багатьох сторін: від викладачів шкіл і університетів”. “Це покоління критикують через те, що рівень уваги у них розсіяний через гаджети. Критикують і через відсутність авторитетів, бо основні тренди для них у Tik-Tok. Я бачу, наскільки підвищується рівень тривожності у людей, коли підвищується рівень інформації у світі. Психологічний тиск на це нове покоління дуже високий. У нас було набагато менше інформації, коли ми були підлітками. Вони стикаються з проблемою взаємозаміни справжнього і віртуального. Ти ніби і є в стосунках, бо є в Instagram, але з іншого боку тебе нема. Ти все одно ніби постійно один. Тому, коли ми робили цей фільм, мені хотілось, щоб телефони були присутні, бо це атрибут цього часу. Але з іншої сторони, мені хотілось, щоб це був фільм про важливість тілесного”, – розповідає режисерка.

Приз вручать під час прем’єри фільму 9 червня у Freiluftkino Rehberge, інформує Суспільне Око.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: