fbpx

Українську "літературу страждань" у шкільних програмах замінять на твори сучасних письменників, – МОН

Культура 19:42, 22.11, 2019

За словами міністерки освіти і науки Ганни Новосад, в Україні є великі сучасні письменники, твори яких мають бути обов’язковими для прочитання.

Міністерка освіти і науки Ганна Новосад вважає, що до шкільного курсу з української літератури обов’язково мають бути включені твори сучасних письменників.

Про це вона розповіла в інтерв’ю порталу Цензор, відповідаючи на запитання про наявність у шкільній програмі депресивних і нудних творів. Дійсно, наразі українська література, яку подають і середній школі, переобтяжена творами із негативним емоційним забарвленням.

Міністерство освіти і науки переглядатиме державні стандарти базової та старшої школи. “Буде два нові стандарти, відповідно до яких будуть формуватися освітні програми, навчальні плани. І, безперечно, це також торкнеться літератури. Я вважаю, що в українську літературу мають входити більше сучасних письменників. Ми маємо відійти від традиції страждань всього українського народу, які ми транслюємо нашим дітям через українську літературу. Таким чином утверджуючи хибну тезу про те, що українці – це нація, яка приречена на страждання, сльози”, – наголосила міністерка.

Ганна Новосад зазначила, що необхідно транслювати інші дискурси і патерни через літературу, адже в Україні є великі письменники, особливо сучасні – справжні митці своєї справи. Щоправда, про яких саме йдеться, не сказала.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: