fbpx

Верховино, мати моя: гурт "Рокаш" презентував кліп про вирубку карпатських лісів

Культура 20:42, 28.02, 2021

Саунд-треком до соціальної новинки стала найвідоміша закарпатська пісня минулих років «Верховино, мати моя».

Музиканти з колоритного закарпатського гурту «Рокаш» згадали пісню, яка 50 років тому була шлягером, відомим далеко за межами України, а її автор Михайло Машкін – суперзіркою свого часу. Пісня «Верховино, мати моя» стала візитівкою краю. Її мотив багато десятиліть був позивними радіо. 

У новому музичному прочитанні і у супроводі проникливого відео життєствердний радянський текст пісні набув філософського забарвлення, пише Буквоїд. Адже «щасливе майбуття», про яке писав Михайло Машкін, – це наше сьогодення. І воно не таке вже й «щасливе», особливо з огляду на екстенсивне незаконне природокористування. 

Верховино, мати моя: гурт "Рокаш" презентував кліп про вирубку карпатських лісів 1

«Лісозаготівлі часто є єдиним шансом вижити для місцевих жителів. З іншого боку, потім самі ж вони і потерпають від повеней, – коментує лідер гурту «Рокаш» Віктор Янцо. – Цю дилему ми й показали у кліпі – в момент зустрічі лісоруба та алегоричної постаті природи Карпат. Залежно від того, який вибір зробить людина при зустрічі з природою, природа її нагородить або покарає. Нам потрібно про це пам’ятати, щоб цей скарб – красу карпатських гір – побачили наші нащадки».

За знімальний майданчик для музикантів обрали унікальну кузню «Гамора» – єдину у Європі діючу водяну кузню. Самі ж учасники гурту тимчасово перетворилися на ковалів і перейняли від майстрів кузні ази ковальского ремесла.

Мальовничі карпатські краєвиди зняли у Міжгірському районі – місці паломництва закарпатських художників. 

Авторка ідеї проєкту Ірина Янцо каже, що навіть у такому соціальному ролику замість понівечених лісів та драматичних повеней хотілося показати людям максимум краси, якої в Карпатах дуже багато. 

Відеографу Андрію Олагу і оператору аерозйомки Юрію Рєзвому це, кажуть, вдалося.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: