fbpx

Виходить роман Андре Камінського про старий Станиславів, винаходи, фотографію і дівочі мрії

Культура 14:47, 07.07, 2021
НА ФОТО: Колаж "Привіт зі Станиславова". Австрійський період. Сергій Петрицький. З мережі

У “Видавництві 21” виходить друком роман Андре Камінського “Наступного року в Єрусалимі”, дія якого відбувається у Станиславові. Ця родинна сага вважається вершиною творчості письменника і журналіста.

Виходить роман Андре Камінського про старий Станиславів, винаходи, фотографію і дівочі мрії 1
Обкладинка роману

Новиною в мережі поділилася перекладачка тексту роману франківка Галина Петросаняк.

“Сенсаційна знахідка для тих, хто цікавиться (займається) історією Станиславова. А також для тих, хто чекає на публікацію роману Андре Камінського “Наступного року в Єрусалимі”, що от-от з’явиться у видавництві “Книги 21”. Цей роман — історія родини автора, написана так, що до кінця незрозуміло, де в ній правда, а де фікція.

Виходить роман Андре Камінського про старий Станиславів, винаходи, фотографію і дівочі мрії 2
Лео Розенбах зі своєю Яною

По материнській лінії родина Камінського походить зі Станиславова: книжка починається з історії діда Лео Розенбаха, який був фотографом. Наприкінці XIX століття він приїжджає до Станиславова. Йому сорок років, він хоче одружитися і шукає наречену. Донька кушніра Яна Вертгаймер — двадцятилітня красуня, що впадає йому в око, не в захваті від Лео. Чому? Хай вам про це розповість Андре Камінський… А сенсація полягає в тім, що фотоательє Лео Розенбаха й справді було у Станиславові на вул. Третього мая (теперішня Грушевського) у будинку під номером 3. На фото: Лео Розенбах зі своєю Яною. А на іншому — лоґотип фотоательє Лео Розенбаха”, – пропонує епізод з невідомої широкому загалу історії нашого міста Галина Петросаняк.

Виходить роман Андре Камінського про старий Станиславів, винаходи, фотографію і дівочі мрії 3

У видавництві новий роман анонсують, але ще чекають з друку:

Багатовимірний світ роману “Наступного року в Єрусалимі” стоїть на двох китах: любов і гумор. Цей світ має макро- і мікромасштаби. Тут є Схід і Захід, Америка і Європа, Австоро-Угорська й Російська імперії, війна і мир, свобода й неволя, віра й атеїзм, мистецтво і комерція, кохання й ненависть, сім’я і самотність, багатство й бідність, різноманітні ілюзії і їх драматичний крах. А ще це роман про фотографію, фармацевтику, футбол, театр, анархізм і соціалізм. А також про винаходи, старий Станиславів і дівочі мрії. Цей твір історичний, еротичний, феміністичний, єретичний, феєричний.

Довідково. Андре Камінський (1923–1991) народився у Женеві, ріс у Женеві й Цюриху. Його мати походила зі Станиславова, а батько з Варшави. До Швейцарії молоде подружжя перебралося після розпаду Австро-Угорщини. Андре Камінського виховували в дусі соціалістичних ідей. 1950 року молодий історик, доцент Женевського університету еміґрував до Польщі й працював на телебаченні у Варшаві. Тут його соціалістичні ілюзії зазнали краху, і 1968 року він повернувся до Цюриха.

Перша книжка оповідань Камінського виходить 1984 року. Через два роки з’являється роман «Наступного року в Єрусалимі» ― іронічна, блискуче написана родинна сага, що стала вершиною творчості письменника. У наступному романі «Кібіц», що вийшов 1988 року, автор остаточно поквитався з соціалізмом. Останньою книжкою Камінського 1990 року стала збірка оповідань «Flimmergeschichten» («Історії мерехтіння»), написана з досвіду роботи на Варшавському телебаченні.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: