fbpx

Юрій Андрухович отримав чеську премію Вацлава Буріана

Культура 11:21, 07.10, 2019

Днями в місті Оломоуць (Чехія) відбулись урочистості з відзначення лауреатів премії Вацлава Буріана. Премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав іванофранківець Юрій Андрухович, "український романіст, поет, журналіст, рокер та активіст", як зазначено в його офіційному представленні.

Александр Качоровський, перший лауреат цієї премії, при цьому зазначив:

“Якось я навіть назвав його “вартовий Українець”, бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією”, – передає Збруч.

Довідково: Щорічна премія Вацлава Буріана (1959—2014) була заснована 2016 року в пам’ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуця.

Премію вручають у двох категоріях: за поезію (у фіналі кожного року змагаються чотири поети, що пишуть чеською, словацькою, польською та німецькою мовою, і на конкурсі під час фестивалю журі визначає переможця) та за культурний внесок в центральноєвропейський діалог.

Минулого року премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав видатний польський богеміст, перекладач, дисидент та журналіст «Ґазети Виборчої» Анджей Ягодзінський.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: