fbpx

За мотивами есеїв Тараса Прохаська створили музичний проєкт

Культура 16:37, 17.10, 2021

На основі текстів книжки Тараса Прохаська «Так, але» музикант Микола Доляк створив п’ять пісень, що увійдуть до музичного альбому.

Про це Читомо повідомили організатори проєкту.

За словами автора пісень, учасника гурту «Очеретяний кіт» Миколи Доляка, проєкт діяв як творча лабораторія. Зокрема, створенню пісень передували воркшопи за участю Тараса Прохаська, під час яких письменник і музикант спілкувались про есеїстику, музику і про те, як перетворити есеї у попмузику. Відео воркшопів викладуть у жовтні на ютуб-каналі Миколи Доляка.

КУРС писав, що Микола Доляк та Тарас Прохасько творять пісні-есеї: “Але не так” і “Так, але”

«У 2019 році я відкрив книжку Тараса Прохаська «Так, але» і зрозумів, що це дуже суголосні моїм відчуттям сюжети й дуже спокусливе та близьке мені споглядання. Тарас тонко відчуває прості речі та просто пише про них. А ще в Тарасових есеях є ритм, мелодика і гармонія, що спонукає почати писати музику. Загалом, для мене Прохасько є гуру української рефлексії. Якщо хочеш навчитися думати й говорити про те, що думаєш, – це до Тараса», – пояснив Микола Доляк.

Раніше Тарас Прохасько неодноразово виступав зі своїми текстами під музику гурту «Очеретяний кіт». Зокрема, у 2016-му на вінницькому літературному фестивалі Intermezzo Прохасько читав під музику гурту уривки зі своєї книжки «НепрОсті».

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: