fbpx

Франківців кличуть на презентацію нового роману Олега Криштопи "Братство"

Культура 12:28, 23.06, 2019

24 червня письменник Олег Криштопа презентує в Івано-Франківську "Братство" – документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Кирило-Мефодіївського товариства.

НА ФОТО: Олег Криштопа
ДЕ? – Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Орлика, 7
КОЛИ? – понеділок, 24 ЧЕРВНЯ
О КОТРІЙ? – З 18:00 ДО 20:00

Братство” — це документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Кирило-Мефодіївського товариства: протоколів допитів, очних ставок, зізнань та доносів на братчиків — Шевченка, Костомарова, Куліша та інших, які опинилися в руках політичної поліції.

Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков, цар Микола І.

Врешті, якщо прочитати історію ще раз й уважно, то в ній проступає відомий біблійний сюжет: з Юдою і тридцятьма срібняками, Петром, який тричі відрікся, Пилатом, що вмиває руки, та Месією.

Франківців кличуть на презентацію нового роману Олега Криштопи "Братство" 1

Підстава написання роману реверсна – не історичні події стали основою для сюжету, а романну форму було обрано для того, щоб розказати історію кириломефодієвців, насамперед історію про людей з обох боків процесу, перебіг слідства і тактику слідчих дій, психологічний тиск на братчиків і лінії їх поведінки, обумовлені інколи людськими слабкостями, а інколи — виявами неймовірної мужності. Так постала ця книжка — яскрава, захоплива і правдива.

Ідея цієї книжки, а також ініціатива її виходу належить адвокатському об’єднанню Моріс Ґруп /MORIS GROUP

Під час презентації експонуватиметься приватна колекція унікальних видань «Кобзарів» Романа Ткача.

Олег Криштопа, український письменник та журналіст, лауреат конкурсу художнього репортажу «Самовидець» 2013 року. Народився 12 вересня 1978 в місті Івано-Франківську. Навчався на курсах служби ВВС.

З 2000 професійно займається журналістикою. Автор восьми книжок серед яких – художня література, художній репортаж, публіцистика.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: