fbpx

Аналізатор якості газу розробили франківські науковці

Економіка 20:53, 23.12, 2020

Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу створили прилад, який визначає якість газу.

Тепер українці зможуть оплачувати вартість палива, яка залежить не від кубометрів спожитого газу, а від показників використаної калорійності, пише Суспільне Карпати.

Головна ідея створення приладу, який контролює якість природного газу, полягає у співвідношенні ціни і якості, розповідає співавтор винаходу, проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш. Вартість палива повинна бути економічно обґрунтованою для всіх споживачів, вважає розробник.

“Уявіть собі, що у вас є теплопостачання в опалювальний період. Вам подають об’єм води, але температура теплоносія води може бути 40, а може 50 градусів. Від цього батарея буде тепліша або холодніша. Тобто, об’єм той самий, але насправді температура і енергія, яка вам буде подана, відрізнятиметься суттєво. Ви будете це відчувати на собі”, – розповів Максим Карпаш.

Аналізатор якості газу розробили франківські науковці 1

Над приладом науковці почали працювати понад 10 років тому, проте їм регулярно не вистачало фінансування. За останні чотири роки завдяки грантам їм вдалося втілити основну частину ідеї, розповідає співавтор Ігор Рибіцький.

Скористатися аналізатором газу зможуть здебільшого великі компанії. Його ціна становитиме близько ста тисяч гривень.

“Як вони здійснюють контроль якості? Як правило, беруть пробовідбірники, їздять на точки відбору газу, забирають цей газ, привозять до себе в лабораторію, проводять дослідження і визначають його якість. З нашим приладом не треба пробовідбірників, не потрібно їздити туди-сюди. Можна поїхати зразу на точку відбору газу і отримати значення”, – каже Ігор Рибіцький.

Аналізатор якості газу розробили франківські науковці 2

Скористатися новинкою зможуть також ОСББ чи приватні особи. Для них прилад буде вдвічі дешевший, адже його створять за спрощеним варіантом.

Наразі франківські науковці очікують офіційної документації на визнання приладу від “Укрметртестстандарту”.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: