fbpx

АТ «Укргазвидобування» отримало ювілейний 150-й висновок з ОВД

Економіка 16:10, 23.12, 2019

АТ «Укргазвидобування» — лідер нафтогазовидобувної галузі та №1 серед платників податків в Україні. На власному прикладі Товариство показує результати ефективної співпраці із заінтересованими сторонами – місцевими громадами та органами влади, чим сприяє регіональному розвитку України. 

Із грудня 2017 року введено у дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД). Він зобов’язує суб’єктів господарювання проводити процедуру з ОВД до початку планованої діяльності.

Читайте також: Прозорі надра: 5 корисних сервісів

Задля виконання норм означеного Закону АТ «Укргазвидобування» протягом 2018 — 2019 років розпочало понад 170 процедур з ОВД. На сьогодні Компанія провела 152 громадських слухання та отримала 150 висновків з ОВД про допустимість планованої Товариством діяльності.

Слід відзначити, що 150-й висновок з ОВД видано Мінекоенерго за результатами процедури, у звіт з ОВД по якій вперше імплементовано положення європейського звіту ESIA.

— Завдяки процедурі з ОВД на громадських слуханнях місцеві жителі мають змогу отримати чіткі та компетентні відповіді про діяльність компанії від її уповноважених представників. А ще — надати свої зауваження та пропозиції, — зазначає начальник відділу зв’язків з місцевими громадами та органами влади Департаменту земельних відносин АТ «Укргазвидобування» Олексій Сердюченко.    

Читайте також: Як громадам Прикарпаття визначити запаси газу та спланувати рентну плату

У процесі ОВД компанія впроваджує досвід найкращих європейських практик. Кожен звіт має резюме нетехнічного характеру, яке зрозуміле людям без фахової підготовки в екологічній сфері.  

— Ми проводимо процедури з ОВД, застосовуючи найкращі європейські практики оцінки екологічного та соціального впливу. У них ґрунтовніше висвітлюється вплив діяльності на соціальне середовище, а це вимагає ефективної взаємодії з органами місцевого самоврядування, громадами та органами влади — розповідає Наталія Німець. 

Нині успіх планованої діяльності залежить від конструктивного діалогу між газовидобувними компаніями та заінтересованими сторонами. Їх взаємодія переростає у результативну співпрацю завдяки своєчасному встановленню обопільних інтересів, потреб та очікувань. Такий механізм дозволяє нарощувати ефективність газовидобутку в Україні та стає визначальним фактором досягнення її енергонезалежності і регіонального розвитку. 

— Я раджу мешканцям приходити на громадські слухання та спілкуватися із представниками суб’єктів господарювання. Важливо не соромитися ставити питання і наголошувати на своїх потребах, інтересах та ініціативах щодо діяльності бізнесових структур на території області, району, села чи ОТГ. Тільки так можна досягнути синергетичного ефекту від взаємодії між бізнесом та суспільством, — підкреслює експерт з громадських обговорень Департаменту земельних відносин АТ «Укргазвидобування» Віталій Чудак.

Довідково:
АТ «Укргазвидобування» є найбільшою державною нафтогазовидобувною компанією і видобуває 73 % природного газу в Україні. Сьогодні товариство працює на території 12 областей України — 57 районів, 237 територіальних громад.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: