fbpx

Банківські кредити на розвиток сільського господарства: види та умови отримання

Економіка 13:53, 23.03, 2023

Зараз сільськогосподарський бізнес у складних умовах, але продовжує працювати та годувати країну. Для розвитку та роботи підприємства в агросекторі потрібні чималі кошти, яких бізнес може не мати. Тому підприємці, фермери та власники агрокомпаній звертаються до банків за кредитом, тим паче у 2023 році в Україні діють вигідні умови кредитування.

Хто та на яких умовах може отримати сільгоспкредит? Про це розповіли представники ПриватБанку, що активно кредитує українських аграріїв. 

Кому видають кредити на розвиток сільського господарства

Щоб стати позичальником у банку, потрібно відповідати визначеним умовам. Перша вимога – провадження діяльності за КВЕДами, які підпадають під пільгове фінансування. Відповідно до класифікатора, це коди 01.1–01.6, а саме вирощування різних культур, рослин, тваринництво, змішане сільське господарство, післяурожайна діяльність тощо. 

Другою обовʼязковою умовою отримання кредиту є земельна ділянка в обробці, що має складати сумарно 100 га та більше.

Кредит на купівлю основних засобів

Банки видають кредити підприємцям та юридичним особам на придбання транспорту та техніки, що необхідні для провадження господарської діяльності. Це може бути комерційний транспорт, крім легкових автівок, спецтехніка та різна сільськогосподарська техніка, в тому числі трактори, сівалки, садильні машини, комбайни, косарки, плуги тощо. 

За умовами кредитного договору, банк компенсує до 80% вартості такого оборотного засобу. Мінімальний розмір кредиту – від 100 000 гривень. Ця сама техніка виступає обʼєктом застави за кредитним договором.

Повернути кошти банку потрібно протягом 1-3 років, залежно від терміну кредитування, прописаного у договорі. Графік платежів може бути щомісячним (однакові фіксовані платежі) або адаптованим до сезонності бізнесу. 

Нещодавно ПриватБанк для малого та середнього бізнесу запустив нову програму кредитування на купівлю електрогенераторів, акумуляторів та систем Starlink, що допоможе безперебійно працювати у разі вимкнення світла.

Відновлювальна кредитна лінія для бізнесу

Зараз діє програма кредитування від ПриватБанку “Агросезон”. Сільгосппідприємство може отримати від банку кредитну лінію у розмірі від 1 до 50 млн гривень на умовах вільного доступу до кредитних коштів у будь-який момент у межах дії кредитної лінії. Подати заявку на відкриття кредитної лінії можна на сайті банку https://privatbank.ua/.

На що можна витрачати кредит? Основна умова – цільове використання капіталу на розвиток підприємства. Зокрема, купівля сировини чи необхідних матеріалів для фермерства (добрива, пальне, насіння, засоби захисту рослин). Цими коштами можна сплачувати за ремонт устаткування, техніки, виробничих приміщень та споруд, купувати запчастини та будівельні матеріали. 

А от витрачати гроші на особисті потреби, хоч і повʼязані з ремонтом, заборонено. Наприклад, не можна кредитними коштами ремонтувати власну автівку директора підприємства, а лише комерційний транспорт та техніку, що перебуває на балансі. За нецільове використання коштів передбачені штрафні санкції. 

Умови застави майна за кредитом

Завдяки державній гарантії позичальнику необхідно внести заставу у розмірі 50% вартості кредиту, а не всієї суми. Обʼєктом застави може бути самохідна, причіпна та навісна сільгосптехніка, в тому числі трактори, комбайни, картоплекопачі, дробарки, обприскувачі, культиватори тощо. 

Також заставити можна транспортні засоби (крім легкових) віком до 10 років. Проте якщо розмір кредитної лінії менший ніж 6 млн гривень, застава не потрібна. У такому разі банку вистачить державної гарантії та поручителя за позичальника.

Обидві банківські програми кредитування – кредит на купівлю техніки та “Агросезон” – беруть участь у державній програмі “Доступні кредити під 5-7-9%”. Це означає, що позичальник отримує мінімальні відсоткові ставки за кредитами – так Україна знижує податкове навантаження на бізнес, який зараз працює в надскладних умовах.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: