fbpx

Бізнес Прикарпаття сплатив 5,4 млрд грн податків за два місяці 2023 року

Економіка 11:21, 05.03, 2023

За два місяці року бізнес Івано-Франківщини сплатив до бюджетів всіх рівнів 3,8 мільярда гривень податкових платежів та 1,6 мільярда гривень єдиного соціального внеску. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.  

У порівнянні з січнем-лютим минулого року надходження до зведеного бюджету зросли на 527 мільйонів гривень, а ЄСВ – на 510 мільйонів гривень.

«Як бачимо, що попри війну, яка спричинила падіння економіки, і запровадження окремих податкових пільг для платників надходження податків не зменшилось, що свідчить про високу свідомість і відповідальність бізнесу у наповненні бюджету, а відтак фінансуванні нашої армії», – зазначила Ірина Столярик.

Зокрема, за два місяці 2023 року за рахунок сплати податкових зобов’язань загальний фонд держбюджету поповнився трохи більше як на 2 мільярди гривень. Прогнозовано найбільшу частку з них склали рентні платежі – 1,1 мільярди гривень, що більше січня-лютого 2022 року на 524 мільйони гривень. Окрім того, до державного бюджету прикарпатці сплатили ПДФО з військовим збором у сумі 413,2 мільйони гривень, а третьою за величиною сплати став ПДВ – 318,2 мільйони гривень ПДВ. Також держбюджет поповнився за рахунок сплати податку на прибуток, екологічного, акцизного податків та інших платежів.  

До місцевих бюджетів області з початку року прикарпатці сплатити 1,8 мільярди гривень. Основними бюджетоформуючими податками очікувано стали ПДФО – 1,2 мільярди гривень, єдиний податок – 214 мільйонів гривень та майнові податки – 179,4 мільйони гривень.  

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: