fbpx

Цього року прикарпатці сплатили 5,4 мільярди гривень податків

Економіка 15:42, 04.03, 2023

За два місяці року мешканці Івано-Франківщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 3,8 мільярда гривень податкових платежів та 1,6 мільярда гривень єдиного соціального внеску. Про це повідомила начальник Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За словами керівника служби області, проти січня-лютого минулого року надходження до зведеного бюджету зросли на 527 мільйонів гривень, а ЄСВ – на 510 мільйонів гривень.

“Як бачимо, що попри війну, яка спричинила падіння економіки та запровадження окремих податкових пільг для платників, надходження податків не зменшилось, що свідчить про високу свідомість і відповідальність бізнесу у наповненні бюджету, а відтак – фінансуванні нашої армії”, – зазначила Ірина Столярик.

Зокрема, за два місяці 2023 року за рахунок сплати податкових зобов’язань загальний фонд держбюджету поповнився трохи більше як на 2 мільярди гривень. Найбільшу частку з них склали рентні платежі – 1,1 мільярди гривень, що більше за січень-лютий 2022 року на 524 мільйони гривень. Окрім того, до державного бюджету прикарпатці сплатили ПДФО з військовим збором у сумі 413,2 мільйони гривень, а третім за величиною сплати став ПДВ – 318,2 мільйони гривень ПДВ. Також держбюджет поповнився за рахунок сплати податку на прибуток, екологічного, акцизного податків та ін. платежів.

До місцевих бюджетів області з початку року прикарпатці сплатити 1,8 мільярди гривень. Основними бюджетоформуючими податками очікувано стали ПДФО – 1,2 мільярди гривень, єдиний податок – 214 мільйонів гривень та майнові податки – 179,4 мільйони гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: