fbpx

Десятки об'єктів для бізнесу: як на Франківщині орендують нерухомість на е-аукціонах

Економіка 20:59, 28.08, 2023

Попри війну в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі в Івано-Франківській області провели 497 онлайн-аукціонів з оренди комунального та державного майна. Завдяки цьому бюджети державного та місцевого рівня отримали понад 2,5 мільйони гривень.

Оренда нерухомості в Івано-Франківській області

Механізм простий та зручний: держава і громади мають обʼєкти, які можна вигідно здати в оренду, бізнес – потребу у приміщеннях та спорудах. Державні онлайн-аукціони – зручний інструмент, що може у цьому допомогти. При цьому під час торгів нерідко починається активна конкуренція між підприємцями: деякі лоти мають таку цінність для потенційних орендарів, що їхня вартість під час аукціону зростає в десятки разів. У чому плюси оренди через онлайн-аукціони, які з лотів найзатребуваніші та що пропонують орендувати – розповідаємо у матеріалі.

Топ у списку об’єктів, за якими “полюють” найбільш завзято, – адмінбудівлі або ж лікувальні заклади. Бо там уже є підведені комунікації, у них зручне розташування і вони можуть бути частково облаштовані під офіс чи, приміром, аптеку або магазин. На сайті державних онлайн-аукціонів Прозорро.Продажі усіх охочі можуть відшукати для оренди офіси, склади, промислові споруди по всій країні й, зокрема, на Івано-Франківщині. А всі гроші, які бізнес сплачуватиме за оренду комунального майна, будуть перераховані до місцевих бюджетів, на потреби громади.

«Запроваджений понад три роки тому механізм оренди державного та комунального майна через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі дав можливість громадам ефективно управляти своїми активами. Система онлайн-аукціонів побудована так, що ніхто не може вплинути на хід або результати торгів, кожен охочий має доступ стежити за їхнім перебігом, а ринкова ціна за обʼєкт визначається через конкуренцію учасників між собою. Наприклад, завдяки конкуренції та інструменту онлайн-аукціонів на Івано-Франківщині стартова вартість оренди обʼєкта в середньому зростає майже вдвічі. Водночас для бізнесу інструмент державних онлайн-аукціонів — це доступ до активів, які може виставити на торги лише держава або громада, чесне та відкрите змагання за обʼєкти та гарантії виконання угод», — зазначає Марія Захаренко, керівниця відділу взаємодії з органами влади АТ «Прозорро.Продажі».

оренда нерухомомсті на Франківщині

Наприклад, в Івано-Франківську через аукціон минулого року орендували приміщення в адмінбудівлі в місцевій філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України». 44 квадрати коштували новим орендарям трохи більше як 4 тисяч  гривень на місяць при стартовій вартості обʼєкта у 12 гривень. Боролись за лот четверо учасників, конкуренція між якими і дозволила визначити ринкову ціну на такий актив. Подібні приміщення у центрі міста – це хороший варіант, наприклад, для офісу. У м. Надвірна аукціон з оренди одноповерхової будівлі насосної станції площею понад 63 кв. м. стартував з 321 гривні на місяць, а під час торгів вартість зросла майже у 100 разів — до 30 тисяч гривень на місяць. Зацікавлених учасників було четверо, і вони активно конкурували між собою.

Начальниця відділу розпорядження майном управління економіки Надвірнянської міської ради Ольга Малахова припускає: об’єкт особливо зацікавив, бо міська рада як орендодавець не обмежувала цільового призначення.

«Майже всі об’єкти, які в нас здаються в оренду, мають обмежене цільове призначення. Оскільки здебільшого це приміщення, наприклад, в школах, лікарнях, або в котельнях. Приміщень, які не мають таких обмежень, у нас дуже мало. Їх можна порахувати на пальцях однієї руки. І тому орендарі, які зацікавлені в об’єктах для комерційної діяльності, справді готові боротися за таку нерухомість», – говорить Малахова.

У системі Прозорро.Продажі можна відшукати для оренди десятки тисяч об’єктів практично у всіх регіонах країни. Алгоритм простий: треба відфільтрувати регіон, вартість, площу чи інші характеристики. Далі подається заявка на участь в аукціоні, а потім – все залежить від  конкурентоспроможності учасника. Якщо є потреба в оренді приміщення державної або комунальної власності для оренди в Івано-Франківську чи області, варто розпочати пошук на сайті Прозорро.Продажі у розділі “Аукціони”. Там обираєте напрям роботи “Оренда державного та комунального майна” й отримуєте список приміщень. Коли визначилися з об’єктом потенційної оренди, то можна зареєструватися на одному з майданчиків, подати заявку на участь у торгах та зробити під час аукціону переможну ставку.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінках у Facebook Прозорро.Продажі та Фонд держмайна України.

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях, не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: