fbpx

Франківці боргують понад 150 млн грн податків

Економіка 14:47, 30.05, 2022

За чотири місяці цього року до бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади надійшло 865,8 млн грн власних доходів загального та спеціального фондів. Основним джерелом наповнення таких бюджетів є місцеві податки і збори, зокрема податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок на нерухоме майно, земельний податок та орендна плата за землю. Зокрема, частка ПДФО у загальній сумі власних доходів загального та спеціального фондів становить 63%, єдиного податку – 17%, податку на нерухомість – 2,5% та плати за землю – 5%.

Але станом на 1 травня 2022 року заборгованість зі сплати до місцевого бюджету становить 153,7 млн грн. Найбільше боргують з податку на майно 86,4 млн грн, з єдиного податку заборгованість  становить 11,0 млн гривень.

У липні-серпні відповідно до Податкового кодексу України необхідно сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Однак є непоодинокі випадки, коли власники будівель, приміщень, земельних ділянок, не отримавши від податкової служби повідомлень про сплату податків, не звертаються до органів ДПС для проведення звірки, тим самим ухиляючись від сплати податків до бюджету громади, інформує фінуправління Івано-Франківської міської ради.

Законодавством з квітня 2022 року надано право платникам – спрощеної системи оподаткування І та ІІ групи не сплачувати єдиний податок у разі неможливості ними виконувати свої податкові зобов’язання. Однак на Івано-Франківщині ситуація така, що дозволяє вести бізнес, а відтак і своєчасно сплачувати податки.

“Відповідно до змін, внесених у перехідні положення податкового кодексу, від фінансової відповідальності звільняються саме ті платники податків, які через війну дійсно не можуть виконати податкові зобов’язання. Тому вважаємо, що тим платникам податків, які все-таки мають можливість виконувати податкові зобов’язання, краще їх все-таки виконувати, – йдеться в повідомленні. – Враховуючи те, що сьогодні наша держава знаходиться у стані війни, на громади, на території яких не ведуться бойові дії, покладена особлива відповідальність із забезпечення надходжень до бюджету. Тому сплата податків для нас є одним з першочергових завдань”.

Представників івано-франківської бізнес-спільноти просять добросовісно виконувати податкові обов’язки, щоб забезпечити економічний розвиток громади та фінансування військових потреб.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: