fbpx

Франківські підприємства через коронавірус зможуть визнати угоди з Китаєм форс-мажорними

Економіка 19:38, 06.03, 2020

Поширення коронавірусу в певних випадках може бути визнано форс-мажором, наслідки якого не дозволили виконати зобов’язання за економічними договорами.

Про це сказав президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, повідомляє Фіртка із посиланням на пресслужбу ТПП.

За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, Китай займав п’яте місце за обсягами імпорту в Івано-Франківську область у 2018 році, Італія – сьоме.

«Зараз у світі особлива ситуація. У Торгово-промислову палату України надходить велика кількість запитів щодо визнання поширення коронавірусу форс-мажором. Торгово-промислова палата дуже зважено підходить до цього питання і спирається на міжнародну практику і законодавчу базу. У загальному плані – коронавірус, як і грип, не є підставою для засвідчення форс-мажору», – сказав Геннадій Чижиков.

Президент ТПП України зазначив, що можливість засвідчення форс-мажору є.

«Завжди необхідно розуміти, чи призвела окрема обставина до конкретних обмежуючих заходів або наслідків, таких як закриття кордонів, заборона поїздок й інші заходи, вжиті на рівні державної влади, які могли стати причиною неможливості виконання зобов’язань. Але необхідно врахувати, що відповідно до законодавства України засвідчення форс-мажорних обставин на підставі загальних ситуацій не передбачено», – додав Геннадій Чижиков.

За його словами, підставою для засвідчення форс-мажорних обставин є наявність однієї або більше обставин, передбачених законодавством. Серед них – і епідемія. Крім того, форс-мажорні обставини можуть бути визначені сторонами в тексті договорів.

«Наявність в договорах серед форс-мажорів таких обставин, як епідемія, надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я або обмежувальні дії влади, посилює позицію в питаннях визнання фактів, які не дозволяють виконати відповідні зобов’язання. Але при цьому завжди необхідно надати докази того, що коронавірус або заходи боротьби з його поширенням є обставинами, які могли стати причиною неможливості виконання зобов’язань», – зазначив президент ТПП України.

Сторона, яка посилається на форс-мажорні обставини, повинна звернутися до компетентного органу (торгово-промислову палату) тієї країни, де виникли ці обставини, і отримати відповідний документ (сертифікат або свідоцтво) для можливості пред’явлення його контрагенту згідно з умовами договору.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: