fbpx

Харківська компанія "Моторімпекс" переїхала до Калуша з родинами своїх працівників

Економіка 18:20, 12.08, 2022

Моторімпекс — компанія з 30-літньою історією, яка зареєстрована у Харкові. З 1993 року вона займалася постачанням в Україну гідравлічного обладнання, а з 2008 року розпочала і своє виробництво гідравліки. З початком повномасштабного вторгнення рф у рамках державної програми релокації підприємств із зони бойових дій частину виробництва, а також склади компанія перемістила з Харкова до Калуша.

Зараз діяльність компанії включає два основні напрямки: торгово-дистриб’юторський, а саме продаж гідравлічного обладнання та комплектуючих європейських виробників та виробничий — займаються проєктуванням та виробництвом гідравлічних, змащувальних та пневматичних систем. 95% виробництва — це виготовлення таких систем на замовлення клієнтів, коли потрібно створити гідросистему під індивідуальні характеристики. Відповідно тут є і своє конструкторське бюро.

Харківська компанія "Моторімпекс" переїхала до Калуша з родинами своїх працівників 1
Віктор Скрипніков

Продукцію Моторімпексу застосовують виробники гідравлічних підйомників, дорожньої, комунальної та сільськогосподарської техніки, кранів-маніпуляторів, верстатів, пресів, турбін та інші. Склад комплектуючих компанії є найбільшим в Україні і включає 300 тисяч найменувань, інформують Вікна.

Заступник директора компанії “Моторімпекс” Віктор Скрипніков розповів, що станом на 24 лютого компанія реалізувала великий проєкт у Харкові, де збудувала нові офісні і виробничі приміщення площею близько 2000 квадратних метрів. Також запустили нове обладнання. За словами Віктора Скрипнікова, у перші тижні війни, а обстрілювати Харків почали з перших днів вторгнення, не було розуміння, що робити далі. Будівлі компанії мали два підвальні приміщення, які підготували як укриття. Тут переховувалися близько 100 людей – працівники компанії з сім’ями і друзями. Частина людей одразу виїхала у більш безпечні регіони, у тому числі за кордон.

Вже 8 березня компанія подала запит на релокацію. Розглядали пропозиції з різних областей, однак практично одразу зупинили вибір на Калуші: тут запропонували приміщення і допомогу з переїздом. Уже у 20-х числах березня розпочали ремонт в орендованому виробничому корпусі: тут очистили та побілили стіни, залили підлогу бетоном, підготували стелажі для складу тощо. А з 1 квітня почали перевезення товару зі свого харківського складу.

Загалом перемістили 18 вантажівок товарів й обладнання, причому більшу частину вартості переїзду відшкодувала держава.

Виробничий підрозділ розпочав випуск продукції у Калуші з середини травня. Крім того, відкрили цех виготовлення рукавів високого тиску — це спеціальні трубопроводи, якими проходять гідравлічні і моторні рідини. Їх випускають на замовлення, необхідного клієнту діаметра і довжини з монтажем потрібної трубної обв’язки.

Як зазначив Віктор Скрипніков, розташування складів у Калуші має свої переваги перед Харковом, адже імпортоване гідравлічне обладнання і комплектуючі в основному доставляють з країн Європи, тож тепер суттєво зменшився шлях доставки, а отже — і її вартість.

Зараз компанія за обсягами виробництва вийшла на 50% довоєнних потужностей.

Ремонтні роботи на калуському підприємстві компанії «Моторімпекс» ще тривають: тут готують приміщення кухні для працівників, конференц-зал та офісні приміщення. У планах на найближче майбутнє — добудувати цех гідросистем, камеру фарбування та твердопаливну котельню.

Харківська компанія "Моторімпекс" переїхала до Калуша з родинами своїх працівників 2
Вийшла на 50% потужностей у Калуші

Після закінчення військових дій складські і виробничі потужності у Калуші компанія планує зберегти та продовжувати тут роботу.

Також до Калуша переїхали 20 працівників підприємства з сім’ями. Ще 25 — залишилися працювати у Харкові. На роботу взяли і трьох місцевих мешканців: слюсаря, працівника складу та прибиральника.

Міська влада запропонувала компанії за власний рахунок зробити ремонт в одному з гуртожитків Калуша і поселити там працівників. Проте від пропозиції відмовилися, а для працівників з Харкова орендували квартири. Причому половину вартості оренди оплачує компанія. Колектив молодий — до 35 років.

За словами Віктора Скрипнікова, умовами проживання у Калуші працівники компанії задоволені: тут відносно спокійно, неподалік Карпати, є чисті гірські річки. Спочатку шукали, де купити питну воду, а виявилося, що у Калуші, на відміну від Харкова, можна споживати воду з-під крана.

А наприкінці червня у сім’ї працівників у Калуші народився хлопчик. Співробітники «Моторімпексу» креативно привітали молодих батьків: перед пологовим вишикували колону автомобілів компанії, прикрашених кульками у корпоративних кольорах.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: