fbpx

Інвесторів запрошують на конкурси по УРП – залишився місяць

Економіка 14:43, 30.09, 2019

До 4 листопада 2019 року приймаються заяви на участь у конкурсах на укладення угод про розподіл продукції (УРП). На конкурси виставлені ділянки загальною площею 3800 кв. км.

Це Грунівська (Сумська і Полтавська область), Ічнянська (Чернігівська область) та Охтирська (Сумська, Полтавська і Харківська області).

Переможцям конкурсів надається право на укладення угоди про розподіл продукції щодо кожної з цих ділянок з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням вуглеводнів. Угоди укладаються на 50 років з можливістю продовження терміну в порядку, встановленому Законом України «Про угоди про розподіл продукції».

Плата за участь у кожному конкурсі становить 300 тисяч гривень.

Грунівська площа розташована в межах Сумської та Полтавської областей загальною площею 1082,95 км кв.

Ділянка Ічнянська розташована в межах Чернігівської області. Загальна площа ділянки становить 2086,16 кв. кілометрів.

Ділянка Охтирська розташована в межах Сумської, Полтавської та Харківської областей. Її загальна площа становить 672,22 кв. кілометра.

Як на Прикарпатті шукають газ

Конкурсну документацію можна отримати на офіційному сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України за посиланням>>>.

Що таке УРП? УРП – це договір, відповідно до умов якого держава надає інвестору право пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на певній території в обмін на частку видобутої продукції.

Інвестор зобов’язується на свій ризик здійснити всі дії, спрямовані на пошук, розвідку та видобування корисних копалин, і отримує право розпоряджатися видобутою продукцією (за вирахуванням частки держави).

УРП може бути укладена щодо будь-якої мінеральної сировини.

Інвестором може бути фізична чи юридична особа, об’єднання юридичних осіб (як українські, так і іноземні). Від імені держави угоду укладає Кабінет міністрів України (КМУ).

УРП укладається на 50 років, на відміну від спецдозволів, які видаються на видобування вуглеводнів на 20 років (для видобування на шельфі – 30 років).

Розмір площі, яка надається відповідно до УРП, не є обмеженим.

Площа ділянки, яка надається для геологічного вивчення нафтогазоносних надр відповідно до спецдозволу, не може перевищувати 500 км кв. (для ділянок Чорного моря – 1000 км кв.).

Закон про УРП передбачає норму щодо стабільності законодавства.

Якщо на момент укладення угоди діяли одні правила, а після укладення УРП такі норми були змінені не на користь інвестора (наприклад, була значно збільшена рентна плата) – то нові правила не застосовуються до такого інвестора.

З цього правила є певні винятки (зміни, що стосуються національної безпеки, охорони довкілля тощо).

Проте в будь-якому разі зазначена норма є хорошою гарантією для потенційного інвестора, що “правила гри” не зміняться на 180 градусів після підписання угоди з урядом.

Відповідна гарантія щодо спецдозволів відсутня.

УРП може передбачати розгляд спорів між державою та інвестором в арбітражі. Ба більше, в УРП може бути зафіксована відмова держави від свого імунітету.

Ці два фактори забезпечують впевненість інвестора у тому, що якщо держава порушуватиме його права за угодою, він зможе ефективно захистити свої права (зокрема, відшкодувати збитки).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: