fbpx

Інвестиції в нерухомість: чому варто вкладати кошти в житло в Івано-Франківську

Економіка 19:32, 31.01, 2024

Випробування війни вимагають адаптивності від інвесторів, пошуку нових джерел прибутку та навіть креативного підходу. Тому питання грамотного та безпечного капіталовкладення зараз особливо актуальне. З одного боку, нинішня ситуація в країні — це виклики і труднощі для інвесторів, та з іншого, — ідеальний час, щоб перезавантажити портфелі та віднайти нові перспективи й можливості.

Куди вкладають кошти українці?

На запитання, які інструменти для інвестицій ви прагнете спробувати найближчим часом, ТОП 3 найпопулярніші відповіді — це акції іноземних компаній, українська сільгоспземля і нерухомість. Про це свідчать результати дослідження Мінфіну, у якому взяло участь майже 500 респондентів.

Більшість опитаних вже спробували такі популярні інструменти, як банківський вклад — 78,5%, гривневі облігації внутрішньої гривневої позики — близько 52%, понад 36% опитаних вже інвестували в нерухомість. Додамо, що порівняно з попередніми дослідженнями значно зменшилась кількість охочих експериментувати з криптовалютами.

Інвестування в нерухомість — це вигідний шлях для вкладення коштів. Однак тут є багато моментів, на які варто звернути увагу. Важливо аналізувати дохідність та добре вивчати сегмент, у який плануєте інвестувати. В умовах війни клієнти частіше обирають для інвестицій вже збудовані будинки або об’єкти, до здачі яких залишилось близько року. Здебільшого інвестори в Івано-Франківську обирають два основних способи заробітку на нерухомості: здача в оренду та перепродаж.

Нерухомість: варіанти для інвестицій

Здача в оренду дозволяє отримувати стабільний щомісячний дохід і є відмінним варіантом для тих, хто шукає довгострокові інвестиції. Однак варто враховувати і додаткові витрати: підтримання якості ремонту/побутової техніки та інші подібні оплати, які несе власник при здачі житла в оренду.

Якщо вклали кошти у квартиру під оренду, будьте також готові, що вам доведеться займатися пошуком орендарів і обслуговуванням житла частіше, ніж вам хотілося б. І для розуміння ситуації: якщо кілька років тому на перепродажі нерухомості інвестори отримували 30-40% річних, то зараз дохідність упала вдвічі.

Другим поширеним варіантом для інвестицій є перепродаж об’єктів нерухомості. Зазвичай інвестори обирають нерухомість за заниженою ціною, наприклад, на етапі будівництва/ Або ж при 100 %  внесенні коштів ціна на житло – тоді ціна може бути вигіднішою. Для прикладу, івано-франківська компанія Vertical Development пропонує клієнтам 5 % знижки на усю нерухомість при повній оплаті. Надалі, через певний проміжок часу, інвестори продають житло за значно вищою вартістю. Такий метод дозволяє отримати короткостроковий прибуток.

При обох варіантах інвестицій слід приділити час аналізу рентабельності та потенціалу зростання вартості квартири, вивчити умови договору та перевірити законність будівництва.

Які переваги інвестицій у нерухомість під час війни?

Довгостроковий дохід. Інвестиції в нерухомість допоможуть збільшити ваш капітал, а не просто зберегти його. Однозначно депозити або зберігання коштів у готівці не принесуть дохід, рівнозначний інвестиціям у нерухомість. Гроші повинні працювати. Інвестиції в нерухомість дозволять вам у майбутньому мати пасивний дохід.

Ціни. Вкладення у прибуткову нерухомість з часом принесуть високий дохід, адже після перемоги ціни однозначно зростуть. Зараз українці здебільшого інвестують у західні області країни. Через великий попит вартість метра квадратного в Івано-Франківську, зокрема, постійно зростає. Відповідно за 5-7 років нерухомість тут матиме значно більшу ціну, ніж зараз. Крім того, щомісяця зростають ціни на будівництво. Тому при інвестуванні в нерухомість зараз, ймовірно, ціна за рік збільшиться щонайменше на 15-20%, зважаючи на постійне здорожчання будматеріалів та обмеженість фахових кадрів-будівельників.

Відбудова країни. Будь-які інвестиції в український бізнес, який веде прозору діяльність та сплачує податки, сприяє повоєнній відбудові країни. Інвестуючи в нерухомість, ви дійсно не тільки отримаєте вигоду від інвестицій, а й зробите хорошу справу, підтримуючи свою державу.

Попит. В умовах, коли кордони закриті для чоловіків, дедалі більше українських сімей обирають відпочинок та проживання на Заході України. Завантаженість готелів збільшується — і ця тенденція продовжуватиметься наступні 3-5 років. Так само зростає і купівля квартир: інвестиція у житло в Івано-Франківську є вдалою та перспективною.

Як обрати будівельну компанію?

Основними критеріями для інвестора є:

  • Надійність забудовника: варто дізнатися, чи є у будівельної компанії здані будинки. Попросіть менеджера з продажу показати вам їх, щоб переконатися у виборі
  • Рівень цін будівельної компанії у порівнянні з середніми цінами на нерухомість такого ж класу поряд. Порівняйте ціни, однак переконайтеся і у цінності. Запитайте, що саме входить у вартість квартири, дізнайтеся про переваги житлового комплексу
  • Якість будівництва. Проаналізуйте її при огляді квартири, запитуйте деталі про усі технічні характеристики, які вас цікавлять. А також попросіть у менеджера технічну карту, у якій детально описано усе про квартиру, будинок та ЖК

Також важливими є умови розтермінування. Адже завдяки цьому ви можете вкласти менші кошти в один об’єкт та інвестувати в два або три об’єкти, підвищивши окупність своєї суми інвестування в рази.

При виборі нерухомості мають значення також чотири фактори: розташування житлового комплексу, інфраструктура, прогнози розвитку мікрорайону та поточний стан об’єкта.

Часто клієнти, шукаючи хороший варіант для інвестицій, затягують з прийняттям рішення. Вагаються, перебирають різні варіанти та не наважуються на купівлю. Якщо з часу ваших перших оглядів квартир минуло 2-3 місяці чи більше, ціни, ймовірно, вже значно зросли. А варіант, який вам подобався, може бути проданим, зважаючи на динаміку попиту на житло в новобудовах Івано-Франківська. Тому краще дослухатися до порад менеджера, проаналізувати усі переваги, зупинитись на найкращому для вас варіанті, перевірити усі ризики та прийняти рішення вчасно. В допомогу інвесторам тут – тематичні портали про нерухомість.

Серед найпопулярніших та найзручніших каналів інформації інвестори відзначають профільні фінансові видання (на кшталт Bloomberg, Reuters, Financial Times, Forbes, Мінфін, Finance.ua), найпопулярніший портал нерухомості LUN, де можна проаналізувати динаміку цін, переглянути фотозвіти житлових комплексів. А от особистого фінансового консультанта зараз мають одиниці, інформує Мінфін.

Купуючи нерухомість в Івано-Франківську, варто обрати надійного забудовника, у якого є вже здані та заселені об’єкти. Також слід чітко прораховувати можливий дохід, попит на оренду цього житла та ймовірні ризики – проговорити усі ці деталі з менеджером з продажу. Якщо підійти до питання інвестицій в нерухомість відповідально та помірковано, то можна бути лише у виграші. Інвестиції — це ризик лише в тому випадку, коли ви добре не вивчили питання й несерйозно поставились до сфери вкладання коштів.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: