fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Івано-Франківська область продовжує отримувати мільйони рентних платежів із видобутку нафти, газу та газового конденсату

Івано-Франківська область продовжує отримувати мільйони рентних платежів із видобутку нафти, газу та газового конденсату

Економіка 11:42, 28.11, 2019

Від початку 2019 року від газовидобувників Івано-Франківщини до обласного бюджету надійшло понад 32 мільйони гривень рентних платежів.

Вагому частку цих надходжень становить плата за користування надрами для видобування нафти — понад 20 млн грн, за видобування природного газу — перевищує 11 млн грн, а за видобування газового конденсату — більше 82 тис. грн.

На території кількох районів Івано-Франківської області ведуть видобуток АТ «Укргазвидобування», Burisma Group та інші підприємства. Серед районних бюджетів найбільші кошти отримали Надвірнянський (близько 10 млн грн) і Косівський  (2,7 млн грн). Серед об’єднаних територіальних громад чимала частина рентних надходжень зосереджена в Делятинській ОТГ, а саме: 2,2 млн грн.

Читайте також: Енергія в трубі: як газ потрапляє на кухні прикарпатців

Нагадаємо, бюджетне законодавство з 1 січня 2018 року зазнало змін. Вони стосувалися розподілу рентної плати за користування надрами. Тепер 5 % ренти від видобутку газу, нафти й газового конденсату залишається в місцевих бюджетах. Сума, яка надходить в область, розподіляється так: 2 % надходить в обласний бюджет, 1 % залишається в сільських, селищних радах та в містах, 2 % — у районах. А якщо родовища розташовані на територіях міст обласного значення або ОТГ, то 3 % спрямовується в їхній бюджет.

Компанія АТ «Укргазвидобування» перерахувала більш ніж 8 млн грн до місцевих бюджетів різних рівнів у Івано-Франківській області. Всього до бюджету країни АТ «Укргазвидобування» направило понад 18 млрд грн рентних платежів. Соціально відповідальним платникам ренти є і Burisma Group, до складу якої входять компанії ТОВ «ЕСКО-ПІВНІЧ», що сплатила 641 тис грн, та ТОВ «СИСТЕМОЙЛ-ІНЖЕНЕРІНГ», що сплатила 169 тис грн.

Децентралізація ренти надала багатьом населеним пунктам можливості для розвитку. Місцеві громади використовують ці кошти для реалізації проєктів з енергоефективності, підвищення якості медичних та освітніх послуг, інфраструктури.

Довідково: АТ «Укргазвидобування» — найбільша газовидобувна компанія країни, що входить до Групи Нафтогаз та забезпечує близько 73 % видобутку газу в країні. У Івано-Франківській області видобутком вуглеводнів займається переважно її філія ГПУ «Львівгазвидобування».

Burisma Group здійснює розвідку, видобуток, надає сервісні послуги і реалізує вуглеводні. Групі підконтрольні 12 операційних компаній: «Еско-Північ», «Куб-Газ», «Парі», «Перша українська нафтогазова компанія», «Сістемойлінжінірінг», «Надрагаз», «Алдеа-Україна», «Бурісма Сервіс», «Технокомсервіс», «Надрагазвидобування», «Газойлінвест» і «Нафтогазопромислова геологія».

Мирослава Войтюк

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: