fbpx

Кількість безробітних в Україні в період карантину зросла до 2-2,2 мільйонів

Економіка 21:54, 27.03, 2020

Кількість безробітних в Україні на цей час фактично збільшилась на 0,5-0,7 млн людей до 2,0-2,2 млн людей.

Про це заявив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков в ефірі радіостанції “Новий час”, пише ЕП.

“За оцінками офіційної статистики, в Україні близько 3,5 млн людей працюють в тіньовому секторі. З них в “карантинних” галузях задіяні близько 1 млн. Офіційно в цих галузях працюють ще близько 2,9 млн людей. Таким чином, всього через карантин вимушено не працюють близько 4 млн українців.

За нашими оцінками, близько 500-700 тисяч неофіційно зайнятих із закриттям бізнесів на карантин сьогодні фактично не мають роботи. Якщо додати майже 1,5 млн безробітних, то отримуємо кількість незайнятих на рівні 2,0-2,2 млн осіб”, – сказав він.

Чижиков зазначив, що одним із пріоритетів має бути збереження робочих місць і бізнесу підприємців.

В середньому збереження одного робочого місця в 5 разів дешевше, ніж створити нове. “У нинішній ситуації створення нових робочих місць – дуже дороге задоволення. Тому важливо допомагати підприємцям, малому бізнесу, щоб вони витримали це випробування”, – наголосив він.

Підприємці психологічно налаштувалися припинити роботу до 3 квітня. У зв’язку з продовженням надзвичайної ситуації до 24 квітня зараз багато хто з підприємців ставить питання: як зараз заробляти гроші в умовах карантину. У більшості з них запас міцності до середини – кінця квітня. У середнього і великого бізнесу запас більше – 2-3 місяці. Це оптимістичні прогнози. Тому зараз бізнес, особливо підприємці, потребують підтримки держави, додав Чижиков.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: