fbpx

Кількість вакансій у Польщі виросла на 68%: чекають на гастарбайтерів

Економіка 20:51, 23.12, 2021

За рік кількість вакансій у Польщі виросла на 68,5%. Тільки в третьому кварталі 2021 року з’явилося понад 132 тисячі нових робочих місць.

На одне ліквідоване припадає більше двох новостворених місць праці.

Про це повідомляє аналітичний центр агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на дані Головного статистичного управління Польщі (GUS). При цьому в країні бракує робочої сили, пише Хвиля. Дефіцит сподіваються заповнити іноземцями, в тому числі і за рахунок працівників з України.

Більш ніж вдвічі зросла загальна кількість вакансій, а також новостворених вакансій (8,3 тис.) у промисловості порівняно з третім кварталом 2020 року. Найбільша кількість робочих місць у переробній промисловості – майже чверть (34,3 тис.) Працівники потрібні в будівельну галузь (22,5 тис), торгівлю та ремонт автотранспортних засобів (19,3 тис.)

За рік втричі збільшилася кількість вакансій у готельній сфері та гастрономії і у 7 разів більше створили нових робочих місць у цих галузях. Значно зросла кількість робочих місць в інформаційній та комунікаційних сферах, де за рік стало на 154,1% більше вакансій і на 244,1% новостворених робочих місць.

Найчастіше на роботу шукали спеціалістів. Майже на 90% зросла кількість вакансій операторів виробничих ліній та монтажників (26,8 тис. вакансії). Також Польщі потрібні 34,4 тис. промислових робітників (збільшення на 60% порівняно з минулим роком).

Польська промисловість стрімко відновлюється і росте. За даними Головного статистичного управління (GUS), промислове виробництво в листопаді зросло на понад 15% порівняно з минулим роком і на 5,3% порівняно з жовтнем. В основному це сталося через потужний розвиток промислової переробки (збільшення на 13,0% за рік) завдяки відновленню ланцюга поставок і доступності комплектуючих з Азії восени. Крім цього, ріст внутрішнього попиту у Польщі вплинув на підйом внутрішнього виробництва – значно зросло виробництво одягу (на 10,1%) та харчових продуктів (10,8%).

«Цієї осені в Польщі гостро відчули брак працівників. Українці частково заповнили робочі місця, але Польща і надалі потребує робочої сили з України. Розвиток польської економіки неможливий без українських працівників. Тому з нового року польський уряд спрощує легалізацію проживання та працевлаштування для іноземців. Це має допомогти утримати українських трудових мігрантів в Польщі», – стверджує генеральний директор агенції з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.

За даними Фонду соціального страхування, у Польщі працює 918 тис. українців, а в січні їх може бути 1 млн. Понад 300 тис. українців мають тимчасовий вид на проживання.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: