fbpx

Мільйони за видобування газу: розвиток громад Івано-Франківщини завдяки рентним надходженням

Економіка 13:44, 27.01, 2020

Ремонти доріг, освітніх, медичних та культурних установ, реалізація важливих соціальних проєктів, які покращують життя населення, — саме на ці потреби села та громади області направляють рентні виплати.

До 2018 року 100 % ренти йшло до державного бюджету. Нині частину коштів отримують локально. Об’єднані територіальні громади — 3 % ренти, районні та обласні бюджети — 2 %, а сільські ради — 1 %.

Найбільше коштів за 2019 рік отримала Делятинська ОТГ — понад 2 млн 400 тис. грн.

Завдяки надходженням до бюджету Делятинська ОТГ минулого року в Заріччі утеплила і впорядкувала дитячий садочок, відремонтувала будинок культури, ФАП.

У Чорних Ославах, що входять до цієї громади, 2019 року відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям. У майбутньому планують упорядкувати шкільну вбиральню й подвір’я. Не виключають, що зможуть створити і власний музей, який пізніше має увійти до одного із туристичних маршрутів Закарпаття.

Крім цього, 2 % ренти «Укргазвидобування» надійшло до районних бюджетів: Надрівнянський (1 млн 945 тис.), Богородчанський (419 тис.), Калуський район (121 тис.), Косівський (69 тис. грн), Коломийський (46 тис. грн).

Завдяки децентралізації ренти бюджети навіть невеликих сіл виросли в кілька разів. І тепер населені пункти використовують ці кошти для реалізації проєктів з енергоефективності, підвищення якості інфраструктури.

Довідково. АТ «Укргазвидобування» — найбільша газовидобувна компанія країни, що входить до Групи Нафтогаз і забезпечує близько 73 % видобутку газу в країні.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: