fbpx

Науковці та виробники об’єднаються заради вирішення проблем розвитку нафтогазової промисловості

Економіка 17:30, 12.06, 2019

За участю науковців, освітян та підприємців на Прикарпатті відбулася конференція «Нафтогазова енергетика 2019», на якій йшлося про перспективи та шляхи нарощування видобутку нафти та газу для підвищення енергетичної безпеки України.

Конференцію «Нафтогазова енергетика 2019» щорічно організовує Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Цього року на захід приїхали представники з-понад 60 підприємств, а також з наукових й освітніх установ України та за- за кордону.

нафтогазова енергетика 2019

«В Україні є реальна можливість суттєвого збільшення власного видобутку нафти і газу. Однак для цього потрібна злагоджена робота – слід об’єднати зусилля науковців, освітян, виробниників та влади задля створення й успішної реалізації єдиної програми, метою якої стане енергонезалежність держави», – відзначив ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський.

Генеральним партнером конференції «Нафтогазова енергетика 2019» виступила група компаній Smart Energy.

«Основна проблема, з якою стикаються всі газовидобувні компанії, – це зарегульованість галузі. Дуже складно оформлювати права на використання землі, погоджувати проекти на спорудження свердловини і всю необхідну документацію, яка з цим пов’язана, – зазначив технічний директор групи компаній Smart Energy Віктор Дудзич. – Зараз отримання всіх необхідних дозволів займає більш ніж пів року. Буріння свердловини – від місяця до чотирьох. Тобто отримання документації триває довше, ніж буріння самої свердловини».

нафтогазова енергетика 2019

Анатолій Бойко

До слова, цього року група компаній Smart Energy досягла важливої ​​стратегічної мети – 1 мільйон кубометрів добового видобутку газу. Це стало можливим завдяки реалізації цілого ряду успішних проектів з буріння та капітального ремонту свердловин.

«Завдяки застосуванню нових унікальних технологій ми за три роки збільшили обсяги видобутку майже на 50%», – зазначив головний інженер з буріння групи компаній Smart Energy Анатолій Бойко.

За словами директора з операційної діяльності Представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» (входить в групу Smart Energy) Володимира Стецюка, нафтогазова галузь в Україні зараз переживає бум відродження. Але при цьому компанії нафтогазового сектору стикнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів.

нафтогазова енергетика 2019

Віктор Дудзич і Анатолій Бойко

«Дефіцит якісних кадрів – це не лише проблема підприємств, а й навчальних закладів і держави в цілому. І вирішення цієї проблеми потребує комплексного підходу. Потрібно об’єднуватися заради вирішення цієї проблеми, залучати підприємства, і держава повинна це стимулювати», – зазначив Володимир Стецюк.

Учасники конференції зійшлися на тому, що потрібно об’єднати зусилля науковців і виробничників задля збільшення видобутку власних вуглеводнів,  скоординувати зусилля для вирішення кадрових питань у нафтогазовій промисловості та запобігти відтоку фахівців з України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: