fbpx

Новий бум серед трейдерів з нерухомості: як інвестори заробляють на паркомісцях

Економіка 11:34, 20.06, 2023

Вже тривалий час найвдалішим варіантом капіталовкладення є інвестиції в нерухомість – купівля котеджів, таунхаусів та квартир в новобудовах. Та через постійні проблеми з паркуванням у великих містах не меншої популярності серед інвесторів набирають паркінги.

Чому вигідно купувати паркомісця, яка окупність такої інвестиції та на яку фінансову вигоду можна очікувати – допомогли розібратися аналітики з нерухомості.

У чому ж привабливість паркінгів?

Сучасне життя у великому місті вимагає не лише власного житла у районі, де є все необхідне. Для максимальної мобільності справжньою необхідністю став власний автомобіль. І тут одразу виникає ще одна потреба – власне місце для паркування. Адже просто залишати авто на вулиці є доволі ризиковано. Ще й погодні умови можуть дуже нашкодити. Тож кожен автомобіліст почувається спокійніше, якщо його авто під захистом і йому нічого не загрожує.

Сучасні паркінги є тим ідеальним варіантом для паркування легкового транспорту, в якому забезпечуються якісні умови для зберігання авто.

Які ж це умови?

Цілодобова безпека. В усіх сучасних паркінгах обов’язково працюють системи відеонагляду, а вхід обмежений воротами. Тож доступ до паркінгу мають лише власники паркомісць. А це означає, що людина з вулиці не може потрапити всередину, тому і нашкодити автомобілям теж не матиме можливості.

Комфортний мікроклімат. Хоч автомобіль і не живий організм, але теж функціонує і для нормальної служби деталей потребує провітрювання. У спеціально споруджених паркінгах є системи кондиціонування та вентиляції. Значення температури та вологості теж в межах норми. Тож авто, яке завжди зберігається в паркінгу, прослужить значно довше.

А якщо додати до переліченого відсутність постійних стресів через брак місця для паркування та хвилювання, що авто знову хтось пошкодить, аргументів на користь паркінгів стає ще більше. І вони спонукають все більшу кількість людей задуматися над купівлею паркомісця.

Чому варто купувати паркомісце?

За словами фахівців аналітичного центру компанії blago, найчастіше паркомісця купують з двох причин. Перша – для власного користування. У цьому випадку клієнти обирають місце у паркінгу у тому ж житловому комплексі, де й купили квартиру. Часто шукають паркомісця для комфортного паркування біля своєї роботи.

Друга причина купівлі паркомісця – як вигідна інвестиція. Нерідко покупці купують одразу кілька паркомісць ще на етапі будівництва паркінгу, щоб скористатися найнижчою ціною. А далі все відбувається, як і з квартирами: поки будується, ціна 1 кв. м поступово зростає і вартість паркомісця стає більшою. Часто буває, що інвестори купують одразу два і більше паркомісць. Одне залишають собі, а решта перепродують або здають в оренду.

Рахуємо можливі прибутки

  1. Якщо купити паркомісце на старті будівництва паркінгу за мінімальною ціною, то після завершення будівельних робіт його вартість може зрости в середньому на 30-40%.

    Для прикладу, 15 000 у. о. х 1,3 – 15 0000= 4 500 у. о. – потенційний заробіток від перепродажу одного паркомісця. Відповідно при інвестуванні в паркінг еліт-класу можна вже за 1,5-2 роки отримати дохід 6000 у. о. І це без додаткових вкладень та зусиль!
  2. Якщо купити місце в центрі міста, можна здавати його в оренду та щомісяця отримувати стабільний прибуток в сумі від 3000 грн.

Наведені розрахунки переконують у доцільності таких інвестицій. А враховуючи зростаючий попит на паркомісця та постійний ріст цін на їх оренду, можна очікувати на швидку окупність вкладень та чималу фінансову вигоду.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: