fbpx

Облікова ставка 25%: у НБУ розповіли, що буде з депозитами та курсом гривні

Економіка 11:14, 04.06, 2022

Національний банк різко підвищив облікову ставку із 10% до 25%. Це сприятиме стабільності курсу гривні, захистить доходи та заощадження громадян від знецінення, пише ДТ з посиланням на повідомлення Нацбанку.

Що змінить підвищення облікової ставки

По-перше, мають зрости ставки по ОВДП. Таким чином, є можливість не тільки зменшити вплив інфляції на заощадження, але й допомогти армії наблизити перемогу.

Наразі держава розміщує військові ОВДП та пропонує за них максимум 11,5% річних у гривні. Це вище, ніж відсоткові ставки за банківськими депозитами, проте нижчі за рівень інфляції. Якщо ж ставки по ОВДП зростуть слідом за обліковою ставкою, вони стануть набагато цікавішими для заощаджень та допоможуть українцям захистити свої гроші від інфляції.

По-друге, мають зрости ставки за банківськими депозитами. Як і у випадку з ОВДП, процентна ставка за ними не перекриває втрат від інфляції. Після підвищення ставок за депозитами українці матимуть ще один інструмент, щоб убезпечити свої прибутки.

“Як результат, очікується, що громадяни отримають більше можливостей економити у гривні. Це означає, що знизиться попит на валюту та тиск на обмінний курс. Тому НБУ зможе підтримувати курсову стабільність та гальмувати інфляцію”, – йдеться у повідомленні НБУ.

Як підвищення ставки НБУ вплине на кредитування та відновлення економіки


НБУ не очікує значного підвищення ставок за кредитами, адже вони зростали й раніше, незважаючи на незмінність облікової ставки із січня 2022 року. Це тим, що банки сильно ризикують не повернути кредит під час війни. Тому вони намагаються видавати кредити лише надійним позичальникам, за яких конкурують між собою. Така конкуренція стримує підвищення ставок за кредитами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: