fbpx

Особливості ринку нерухомості Івано-Франківська: прогноз та перспективи

Економіка 09:35, 26.10, 2021

В останні кілька років Івано-Франківськ поповнив список з ринком первинної нерухомості, що стрімко розвивається. Щокварталу малі і великі компанії, зокрема СБ Груп, презентують нові проєкти. Це небезпідставно насторожує потенціальних покупців, адже експерти вказують, що ринок новобудов Франківська і без того перенасичений і пропозицій наразі набагато більше, аніж попиту. 

Що кажуть фахівці 

Спеціалісти в галузі нерухомого майна підрахували, що вже зведені новобудови Івано-Франківська повністю продадуться не раніше, ніж через 2-3 роки, тоді як оптимальним строком для подібних операцій вважається рік-півтора. Та навіть такі невтішні прогнози, схоже, не змусять забудовників уповільнитись, адже в місті з’являється дедалі більше пропозицій на різний смак. Така ситуація неминуче призведе до падіння вартості квадратного метра. Будкомпанії, найімовірніше, не захочуть продавати квартири за суттєво зниженими цінами, тож житло роками стоятиме порожнім. 

До речі, така тенденція намітилась у Франківську вже давно, адже ще 6 років тому, згідно з даними електролічильників, фахівцям вдалося встановити, що у майже четвертій частині новозбудованих осель ніхто не живе. 

Чому в Івано-Франківську так багато будують 

Станом на 2021 рік у місті зареєстровано майже дві сотні житлових споруд на рідних стадіях будівництва. Для порівняння: у Чернівцях, де мешкає приблизно стільки ж людей, новобудов утричі менше. Є кілька причин, чому Франківськ так активно забудовується:

  • Стрімка урбанізація. Івано-Франківська область входить в число найменш урбанізованих у нашій країні. Місто продовжує зростати й розвиватись, люди активно переїжджають сюди з сіл, щоб здобути освіту, влаштуватись на роботу, підвищити якість життя.
  • Багато місця для будівництва. Тут завжди було багато військових частин, а коли вони розформувались, звільнилися цілі масиви, які виявились ідеальними для забудови.
  • Заробітчани. Мешканці міста й області, що працюють за кордоном (Франківськ має хороше сполучення з Чехією та Італією), охоче вкладають гроші в місцеву первинну нерухомість, купуючи квартири собі та дітям.
  • Інвестування. Не довіряючи банківській системі, яка не раз підводила, українці охоче купують квадратні метри, щоб таким чином зберегти гроші, а якщо пощастить, то й заробити, пізніше перепродавши їх. 

Франківський ринок нерухомого майна почав активно розвиватись більш ніж півтора десятиліття тому і, незважаючи на перенасичення, не збирається зупинятись.

яким буде ринок нерухомості Івано-Франківську

Що чекає на місцевий ринок новобудов у 2022 році 

Експерти прогнозують, що попит на оселі на первинному й вторинному ринках, який і у 2021-му є значно меншим за пропозицію, і надалі поступово падатиме. Велика кількість об’єктів, які ніхто не купує, за логікою мала б спричинити падіння цін на квартири. Проте жодна компанія-забудовник не продаватиме житло дешевше від його собівартості (згадати хоча б зростання цін на будматеріали), велика кількість осель роками чекатиме на покупців.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: