fbpx

Помилки при оформленні кредиту

Економіка 12:52, 29.01, 2020

Кредит може знадобитися в будь-який момент, але якщо ви ще жодного разу його не брали, то можна припуститися кількох банальних помилок новачків, які згодом можуть принести великі проблеми. Розглянемо найпопулярніші помилки, щоб не повторювати їх надалі.

У випадках, коли терміново необхідна певна сума грошей, а взяти її ніде, – вихід є! Кожен може взяти позику, але підходити до цього процесу необхідно з максимальною відповідальністю, адже, наробивши банальних помилок, можна потрапити у великі труднощі. Розберемося в цьому питанні разом і допоможемо уникнути помилок.

Помилка 1: Невивчення ринку

Асортимент пропозицій рясніє великою кількістю особливостей, які необхідно вивчити перед тим, як зробити вибір. Враховувати необхідно наступні моменти:

 • наявність досвіду співпраці з кредитно-фінансовою організацією (може, знайомі або друзі зверталися вже до цього);
 • позитивні відгуки від реальних клієнтів;
 • популярність закладу;
 • кількість документації для отримання коштів;
 • час розгляду заявки і надання кредиту;
 • наявність пільг для певної категорії громадян;
 • наявність кредитних канікул, пролонгації або дострокового погашення.

Крім усього іншого, важливо уточнити і специфіку позики. Наприклад, «Експрес» буде відрізнятися від «Споживчої» високою швидкістю оформлення, але зменшеною сумою або збільшеною процентною ставкою.

Порада: Дуже важливо уважно і вдумливо вивчити всі пропоновані онлайн кредити в Україні, їх умови і відгуки.

Помилка 2: Неуважність при заповненні заявки

Заповнюючи заявку або анкету, дуже важливо уважно вказувати особисті дані (паспортні, ІПН і т. д.). Навіть найменша неточність може призвести до відмови, оскільки вся інформація буде ретельно перевірена.

Всі дані повинні бути правдивими. Навіть незважаючи на те, що більшість кредитно-фінансових організацій не вимагають довідки про доходи, не можна вказувати суму зарплати вище, ніж вона є насправді (як роблять деякі позичальники в надії отримати більше кредитних коштів).

Компанії, що надають кредити, знають рівні зарплат в різних галузях, тому явний обман тільки зменшить рейтинг довіри до позичальника і може стати причиною відмови. Крім усього іншого, точно вказана сума дозволяє кредитній компанії розрахувати суму кредиту таким чином, щоб позичальник мав можливість без проблем повернути всю позику.

Порада: Необхідно дуже уважно заповнювати анкету позичальника і ні в якому разі не надавати завідомо неправдиві дані.

Помилка 3: Невивчення договору

Договір зв’язує руки позичальникові, тому, підписуючи його, позичальник зобов’язується виконувати всі умови, які в договорі прописані. Перед підписанням необхідно уважно вивчити всі нюанси, включаючи:

 • відповідальність сторін;
 • пеня або штрафні санкції в разі прострочення;
 • можливість пролонгації (продовження договору);
 • можливість дострокового погашення;
 • дата повернення;
 • графік повернення;
 • процентна ставка;
 • сума кредиту і сума повернення.

Порада: Документи обов’язково необхідно дочитувати до кінця і особливу увагу приділяти дрібному шрифту, якщо такий є. У разі наявності незрозумілих моментів потрібно просити роз’яснення. Тільки за відсутності «підводних каменів» можна підписувати папери.

Помилка 4. Відсутність фінансового плану

Незважаючи на те, що компанія самостійно буде приблизно розраховувати суму, яку позичальник зможе подужати з урахуванням його побажання, все-таки цим процесом повинен займатися саме здобувач кредитних коштів. Важливо розрахувати свій бюджет таким чином, щоб платіж по кредиту не перевищував 35% від доходу на місяць.

Необхідно враховувати можливість затримки зарплати, якщо такі випадки траплялися.

Порада: Тільки ретельне планування свого бюджету з урахуванням оплати відсотків по кредиту і щоденних витрат допоможе не відчувати проблем на побутовому рівні і з кредитно-фінансовою установою, що видала позику.

Висновки: Тільки зважений підхід і розуміння того, що після підписання договору доведеться дотримуватися всіх умов, допоможе позбутися проблем. Не повторюючи помилок, описаних вище, можна виправити своє фінансове становище, а досвід кредитування залишить тільки позитивні емоції.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: