fbpx

Прикарпатцям списали 45 млн грн податкових боргів

Економіка 13:53, 18.02, 2021

Прикарпатці, у яких сума податкового боргу на 1 листопада 2020 року не перевищувала 3060 гривень, отримали автоматичне списання боргу податковою службою, повідомляє Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

Анулювання цієї заборгованості передбачено дією ЗУ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ.

Після списання податкового боргу майно платника податків звільняється з-під податкової застави  та виключається з відповідних державних реєстрів. Також інформація про списані суми передається для закриття виконавчих проваджень. 

Таку соціальну підтримку отримали понад 175 тисяч прикарпатців, а загальна сума скасованих боргів становить 45 мільйонів гривень.

Списання поширювалося практично на усі категорії платників податків та відбувалося автоматично. Під його дію не підпадали особи, які перебувають у процедурах банкрутства, та платники, що мають податковий борг з митних платежів. Не підлягала обнуленню, згідно з нормами закону, й заборгованість зі сплати єдиного внеску.

Інформацію про списання податкового боргу платник податків може отримати через приватну частину Е-кабінету чи на сайті Територіальних органів ДПС в Івано-Франківській області, а також при особистому зверненні до податкового органу з відповідним запитом.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: