fbpx

Прикарпатських підприємців попередили про відновлення перевірок

Економіка 13:37, 10.11, 2019

Підприємців знову перевірятимуть, оскільки термін дії мораторію на перевірки закінчився.

Мораторій на перевірки тривав чотири роки, і тепер до бізнесмена можуть прийти усі існуючі в Україні контролюючі органи, йдеться в сюжеті ТРК “3 студія”.

“Їх у нас зараз понад 40. І загалом у нас 88 сфер, в яких здійснюється державний нагляд і контроль. Звісно, це все для бізнесу є досить великим тягарем і створює багато перешкод для здійснення господарської діяльності. За останні чотири роки, на щастя, відбулися деякі зміни в регулюванні порядку ініціювання і проведення перевірок. Тобто зараз не так просто ініціювати проведення перевірки. Крім того, зараз відбувається планування перевірок де-факто на рік вперед”, – розповідає керівник з напряму покращення бізнес-клімату Програми USAID КЕУ Любомир Чорній.

Завдяки електронній базі бізнес зможе дізнаватися про проведення перевірок наперед. Вони відбуватимуться або з ініціативи контролюючого органу, або за скаргами громадян. Однак, незважаючи на зміни, зловживань та корупції з боку контролюючих органів не уникнути, каже Чорній. Не всі про такі випадки говорять публічно, та прийняті зміни впроваджуються повільно. Сюрпризів можна очікувати і від роботи підприємців, адже за чотири роки бізнес відвик від контролю.

“Держава дуже часто не спроможна контролювати нормально, ефективно і прозоро те, що вона задекларувала. Я вбачаю, що в цьому є проблема. Треба звужувати сфери контролю і контролювати те, де дійсно є небезпека для життя, здоров’я людини чи для суспільних відносин, а також контролювати ті сфери, де держава має спроможність – відповідних фахівців, відповідні розгалужені органи і т. д.”, – пояснює Любомир Чорній.

Хоча в країнах Європи перевірка – звична справа, де від підприємця залежить, чи до нього ходитимуть часто, чи будуть працювати сумлінно.

“В усьому світі діє закон. Є ринкові умови, є умови ведення чесної діяльності і немає якихось таких взаємних суспільних домовленостей, де перевіряють, а де – ні. Якщо всі живуть за законом, то які проблеми? В чому страх перевірок? – зауважує голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль. – Звичайно, треба забезпечити неупередженість перевіряючих контролюючих органів. Треба робити кроки назустріч одне одному”.

Під перевірки контролюючих органів наразі має потрапити податкова відповідальність бізнесу та дотримання законодавства про охорону праці.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: