fbpx

Приватизація державної та комунальної нерухомості на Прикарпатті. Переваги та можливості е-аукціонів

Економіка 18:53, 21.06, 2023

Процес приватизації державного чи комунального майна в Україні став вже звичним явищем. Зараз можливість приватизації таких об’єктів доступна широкому колу потенційних інвесторів – достатньо взяти участь в державних онлайн-аукціонах.

Завдяки приватизації державне чи комунальне майно не простоює і не знецінюється, а  використовується раціонально, приносячи дохід у бюджети. А нові власники нерухомості – реалізовують свої проєкти.

«З початку відновлення малої приватизації з осені минулого року ФДМУ вдалось залучити в держбюджет більше як 2,5 млрд грн інвестицій. Те, що на збиткові об’єкти державного майна є попит серед українських підприємців, — це дуже позитивний сигнал. Це відновлення чи створення нового бізнесу на базі проблемного активу. Це погашення накопичених боргів. Це нові робочі місця і збільшення податків до державного та місцевого бюджетів. Це створення допоміжної інфраструктури. Так працюють механізми ринкової економіки, і саме вони допоможуть нам у відбудові країни», — говорить Рустем Умєров, Голова ФДМУ.

Якщо говорити про переваги участі у приватизації держмайна, то основними є:

  • можливість придбати об’єкти за нижчою стартовою ціною, ніж комерційні обʼєкти;
  • пріоритетне право викупу земельної ділянки під об’єктом;
  • соціальна відповідальність та патріотизм — кошти від продажу держмайна спрямовуються на підтримку Сил оборони.
Переваги е-аукціонів у приватизації держмайна

Всі продажі об’єктів малої приватизації відбуваються на прозорих аукціонах.

Прозорро.Продажі – це своєрідна база унікальних об’єктів. На сайті можна знайти всі доступні позиції з приватизації державного і комунального майна, за які можна торгуватись. Крім надійності угоди, ринкової вартості та швидкого процесу приватизації об’єкта, є ряд інших переваг Прозорро.Продажі:

  • унікальність обʼєктів. Тільки держава може виставити на приватизацію порт або спиртзавод, і тільки громада, наприклад – приміщення в адмінбудівлі у центрі Івано-Франківська;
  • прозорість. Після завершення аукціону кожен в системі може побачити, хто та з якими сумами змагався і в результаті приватизував обʼєкт;
  • фахова допомога персонального менеджера. Після реєстрації на одному з понад 40 акредитованих майданчиків кожен учасник аукціону отримає супровід;
переваги онлайн аукціону на Прозорро.Продажі

На сайтах Прозорро.Продажі та ФДМУ постійно оновлюється список державних активів, доступних для приватизації, з повною інформацією про них: опис, фото, документи, дата аукціону і стартова ціна. Нагадаємо, що комунальною власністю розпоряджаються органи місцевого самоврядування, а державною – держава. Відповідно, вони і створюють умови та вимоги щодо користування своїм майном та отримують доходи – у державний чи місцевий бюджети. 

 Процедура така: 

  • потрібно зареєструватися на одному з майданчиків електронної торговельної системи Прозорро.Продажі;
  • підготувати необхідний пакет документів;
  • подати заявку на участь і запропонувати свою ціну;
  • оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1200 грн) внески.
як приватизувати приміщення

Приватизація державного майна через електронну торгову систему Прозорро.Продажі допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. А кошти від приватизації комунальної власності наповнюють місцеві бюджети. До прикладу, від початку повномасштабного вторгнення таким чином місцеві бюджети Прикарпаття заробили понад 10 мільйонів гривень. 

«Органи місцевого самоврядування Івано-Франківської області — активні організатори торгів з приватизації комунальних активів. Так, від початку повномасштабної війни в системі Прозорро.Продажі вони провели три десятки таких успішних аукціонів. З повномасштабною агресією росії частині бізнесу довелося релокуватися у безпечніші регіони України, зокрема й на Франківщину. Відновлення приватизації за новими правилами у серпні 2022 року дало можливість бізнесу знаходити нові обʼєкти для відновлення роботи, сплачувати податки, забезпечувати людей роботою, а місцеві громади отримали додаткові кошти», — пояснює Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі. 

За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях, не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA) або уряду.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: