fbpx

Рада заборонила використання легких пластикових пакетів у магазинах і ресторанах

Економіка 11:41, 01.06, 2021

В Україні будуть штрафувати за використання пластикових пакетів. Верховна Рада у вівторок, 1 червня, заборонила їх обіг.

Верховна рада ухвалила закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України” з метою скорочення використання легких пластикових пакетів відповідно до правил, які діють у ЄС. «За» документ проголосували 297 парламентарів.

Згідно з законом, розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення стягуватиметься штраф від 3400 до 8500 гривень.

Мова йде про законопроєкт №2051-1, який забороняє використання:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Винятком стануть пластикові пакети, обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Заборона вступає в дію з 1 січня 2022 року, пише Слово і Діло.

Як відомо, за основу документ прийняли восени торік. У першому читанні заборону пластикових пакетів Рада підтримала ще в листопаді 2019 року, але провалила через рік.

Рада заборонила використання легких пластикових пакетів у магазинах і ресторанах 1

Новий закон також регулює використання біорозкладних пакетів.

В Європейському Союзі було прийнято Директиву 2015/720 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни у Директиву 94/62 про упаковку та відходи упаковки. Саме на положеннях цих Директив базується прийнятий Радою закон.

Крім того, Європарламент 24 жовтня 2018 року підтримав запровадження в ЄС заборони на використання всіх одноразових виробів із пластику до 2021 року: тонких пластикових пакетів, соломинок для пиття, ватних паличок, а також пластикових столових приборів, стаканчиків і тарілок.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: