fbpx

Різновиди та етапи економічного моніторингу

Економіка 11:56, 24.07, 2021

Спостереження за рухом грошей – це фінансовий моніторинг https://youcontrol.com.ua/articles/pro-finansovyy-monitorynh-za-5-khvylyn-video/, який дозволяє контролювати грошові потоки підприємства, а також фізичних осіб. Контроль здійснюється за допомогою державного органу, який називається служба фінансового моніторингу. Основі обов’язки банків – це фіксувати дані і передавати їх в організацію. Відповідно суб’єктами, які контролюються державними організаціями, є страхові компанії, платіжні системи. 

Різновиди економічного моніторингу 

В деяких країнах подібну діяльність називають фінансовим контролем або розвідкою. В країнах пострадянського простору, зокрема в Україні, подібні маніпуляції здійснюються для того, щоб протидіяти легалізації доходів, які отримані злочинним шляхом або з метою фінансування тероризму. Відповідно подібна діяльність тісно пов’язана з законодавчими актами, які стосуються тероризму або отримання коштів злочинним шляхом.  

Існує кілька різновидів грошового моніторингу:  

  • Обов’язковий  
  • Внутрішній 

Внутрішнє спостереження здійснюється працівниками банку, для того щоб виявити, які операції підлягають обов’язковому контролю та відслідковуванню. При необхідності дані таких операцій відправляють в уповноважений орган з метою перевірки. Потрібно визначити, чи пов’язані вони з відмиванням грошей, або фінансуванням злочинців. Є чітко визначені параметри, які дозволяють віднести конкретну операцію до підозрілої та здійснити перевірку клієнта. 

Етапи здійснення фінансового моніторингу  

На початковому етапі працівник банку, наприклад касир, який проводить операцію, ідентифікує клієнта та фіксує його паспортні дані. Співробітник, який відповідає за державний фінансовий моніторинг, перевіряє фінансові операції, які підлягають внутрішньому контролю. Саме він ставить позначки, які визначають, чи можна віднести операцію до фінансового моніторингу. Щодня або щотижня співробітники головного офісу формують звітність. 

Вона включає операції, які потрапляють під моніторинг та були відзначені кодами, є підозрілими. Співробітники служби держфінмоніторингу контролюють звітність і при виникненні підозри про причетність операції до доходів, одержаних злочинцями, запитують в банку додаткову інформацію. Це дані клієнта, які отримані при наданні документів. Додаткову інформацію можна знайти на сайті https://youcontrol.com.ua/

Далі проводиться перевірка клієнта, для того щоб визначити, чи має він стосунок до відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Банк не забороняє і не блокує ніяких операцій, але вони підпадають під більш ретельний контроль. З цього часу клієнт перебуває під пильним контролем. Всі грошові перекази та отримання перевіряються. 

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: