fbpx

Що викликає коливання валютних курсів у світі та місті?

Економіка 10:44, 23.11, 2021

Курси валют рідко залишаються стабільними протягом тривалого часу.

Основні причини коливань

Основна причина змін курсу валюти підпорядковується принципу попиту та пропозиції. Простими словами, коли попит на валюту падає, то й ціна на неї знижуватиметься, а коли попит зростає — зростання демонструє і курс.

Вплив процентних ставок

На попит на валюту впливають два основні чинники — грошова маса та відсоткові ставки. Обидва ці моменти використовуються урядами країн та центральними банками для регулювання економічної ситуації в країні. Грошова маса – це загальна кількість грошей, що перебуває в обороті країни. Якщо в обороті більше валюти, її вартість відносно стабільніших іноземних валют падає. Низькі відсоткові ставки також негативно впливають на вартість державної валюти, оскільки інвестори отримують на них незначний прибуток і згодом вирішують позбутися невигідної валюти.

Вплив інфляції

Якщо інфляція надто висока, тому що попит на товари перевищує пропозицію, це призводить до економічної нестабільності, знецінення державної валюти та зниження рівня життя населення. Центральний банк може намагатися протидіяти інфляції, підвищуючи відсоткові ставки на вклади в державній валюті. Таким чином держава заохочує людей до відкладання грошей на ощадні рахунки замість купівлі товарів, що веде до поступового зниження попиту та зниження інфляції.

В якій валюті краще зберігати заощадження

Експерти рекомендують зберігати заощадження в стабільних іноземних валютах, оскільки вони менш схильні до інфляції. До мінусів такого методу відносять недоступність заощаджень, адже щоб узяти звідти кілька тисяч до зарплати, доведеться міняти валюту. За словами експертів, щоб не втрачати свої заощадження на таких операціях, бажано зробити заначку у валюті максимально недоторканною, а кілька тисяч до ЗП можна отримати, оформивши короткостроковий кредит онлайн. Усі найвигідніші умови кредитування зібрані на сторінці сервісу.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: