fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Економіка
  • Ставити сонячні батареї, вирощувати ягоди: частину землі у селах Франківської громади повернуть у комунальну власність

Ставити сонячні батареї, вирощувати ягоди: частину землі у селах Франківської громади повернуть у комунальну власність

Економіка 18:24, 01.09, 2021
НА ФОТО: Unsplash.com

Земельні ділянки, що нелегально обробляються у новоприєднаних селах Франківської громади, будуть повернені у комунальну власність. Ці землі надалі обслуговуватиме комунальне підприємство «Франківськ-агро».

Про це в ефірі на ТРК «Вежа» розповів заступник міського голови Микола Вітенко.

За його словами, Департамент комунальних ресурсів вже здійснив обстеження фактично усіх ділянок, котрі були передані тергромаді з державної власності у комунальну.

«Левову частку земель Держкомзем передав громаді ще до початку цього року, ще частину – весною. Загалом міська територіальна громада отримала 535 га. Хочу зауважити, що більшість земель обробляються на незрозумілих договірних відносинах. У частині сіл, які приєдналися до міської громади, свого часу було проведено так звані аукціони з права довготермінової оренди. Загальні поступлення до міського бюджету за користування орендарями цими землями (понад 250 га) складають всього 340 тисяч гривень на рік. Це мізерна цифра”, – пояснив Вітенко.

Відповідно, на передостанній сесії міська рада створила КП «Франківськ-агро». Комунальне підприємство повинно курувати і обслуговувати передусім ті землі, які передав громаді, зокрема селам громади, Держкомзем.

На останній сесії міська рада прийняла ряд рішень щодо складання проєкту землеустрою на вже закріплених за цим підприємством земельних ділянках та іншої технічної документації.

“На наступний рік, маю сподівання, частину цих земель засадимо посівними культурами. Зараз визначаємо, власне, які ці культури мають бути – в залежності від характеристик ґрунтів», – розповів заступник міського голови.

Микола Вітенко зауважив, що серед пріоритетів міської влади – раціональне використання земельних ресурсів.

«Міська влада готова ставити на цих ділянках сонячні батареї, вирощувати ягоди, створюючи тим нові робочі місця. Нині ведемо роботу над розширенням земельного резерву у громаді», – додав профільний заступник мера Франківська.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: