fbpx

У Франківську обговорили створення Кластера креативних індустрій

Економіка 18:21, 15.08, 2022

В Івано-Франківській торгово-промисловій палаті Український кластерний альянс провів захід «Кластерний потенціал Прикарпаття».

За участі голови Українського кластерного альянсу Alex Yurchak, представників державної та місцевої влади, представників кластерів з Харківщини, Хмельниччини, Чернігівщини та Івано-Франківщини відбулася дискусія щодо майбутнього кластерів на Прикарпатті.

Гості поділилися своїми успішними кейсами, прикладами об’єднання підприємців в кластери – кластери вже приносять своїм учасниками немалу вигоду, дозволяють кооперуватися, виходити на міжнародні ринки, створювати спільні дослідницькі та навчальні структури.

Член Правління Бізнес-асоціації міста Івано-Франківська Віктор Вінтоняк презенував ідею створення на Прикарпатті Кластера креативних індустрій, який, зокрема, буде займатися «продакшеном» та кіновиробництвом.

“Ми живемо в час, коли виробництво контенту стає важливим в плані розвитку підприємництва, забезпечення роботою молодих креативних людей. Світ знає багато прикладів, коли виробництво контенту стає основою регіональної економіки та забезпечує сталий розвиток. До прикладу, у Великій Британії сектор креативної економіки вже давно перевершив 100 млрд фунтів на рік, в Угорщині кіновиробництво стало державною ідеєю, яка приносить величезні прибутки бюджетам. Весь світ знімає тисячі фільмів щороку на базі кіновиробників Угорщини. Саме тому ми звернули увагу на креативну індустрію, саме тому народилася ідея створити на Івано-Франківщині кластер креативних індустрій, і кіновиробництва зокрема. Вже є ініціативна група, проведені перші міжнародні зустрічі. Ми почали рух до створення осередку креативної економіки”, – розповів Віктор Вінтоняк.

Один із лідерів хмельницьких кластерів Олег Демчук розповів про досвід і здобутки багатьох кластерів сусідньої області – від швейного і до аграрно-туристичного кластера «Дністер 1362» (для довідки: 1362 – це довжина Дністра).

Про досвід Прикарпаття розповіли Володимир Петрів – лідер Долинського кластера БОЙКЕА, Світлана Кропельницька – лідерка кластерного руху на Івано-Франківщині, Максим Карпаш – івано-франківська ініціатива «Нова Енергія».

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: