fbpx

"Комуналку треба платити", – мер про заборгованість, що зросла

Економіка 15:02, 21.04, 2020

Карантин істотно вплинув на оплату франківців за комунальні послуги – заборгованість зростає.

Розрахунки суттєво менші, ніж минулого року, повідомив на оперативній нараді у міського голови Франківська директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

І це стосується всіх без винятку комунальних підприємств. Наприклад, Водоекотехпром: 86,2% оплатили за послуги в березні споживачі минулого року і 66,7% тепер.

Просідання в оплатах найбільше у КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, СТЕК та ТКЕ.

За його словами, за березень КП “Івано-Франківськводоекотехпром” недоплатили більш як п’ять мільйонів гривень. Найбільше за водопостачання не оплачують жителі міста. Не платить також “Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” за березень нарахували 47 мільйонів гривень. За місяць на підприємстві недоотримали більш як 14 мільйонів. Найбільша частка також припадає на населення.

“Динаміка також йде до збільшення заборгованості. З 18-го року заборгованість також зросла у два рази. Така ж ситуація і у СТЕКу”, – додав Смушак.

За вивіз сміття у Франківську недоплатили більш як мільйон гривень. Найменше коливання із заборгованості у ДП “Автоколона 2222”. За послуги з утримання будинків жителі не оплатили понад мільйон гривень.

“Ми, звичайно, розуміємо, що у когось гроші закінчуються, а в когось уже закінчились. Складно, але відміни оплати за житлово-комунальні послуги немає. Єдине – до 1 липня 2020-го року скасували нарахування пені за несплату комунальних тарифів. Є прохання до жителів, які все-таки мають можливість оплатити комуналку, бо це є забезпечення життєдіяльності нашого міста. У більшості підприємств це є левова частка на оплату заробітної плати працівників. Вони так само не можуть забезпечити себе і оплатити комунальні послуги, і комунальні підприємства не зможуть працювати”, – сказав Михайло Смушак.

“Комуналку треба платити, як би важко не було”, – підсумував мер.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: